Nejmenší caparti z předškolního zařízení Školička Kočička si ve čtvrtek užili dopoledne plné her a soutěží.

Děti ve věku od osmnácti měsíců do tří let, které školičku navštěvují plnily řadu sportovních úkolů.
Závodily na odstrkovadlech, prolézaly tunelem, házely míčky na cíl, překonávaly kameny na rozvodněném potoce a podobně. Všem se dostalo drobných i sladkých odměn.

„Toto soutěžní dopoledne bylo náhradou za dětský den, na který nevyšlo počasí," řekla majitelka školičky Helena Šádková.

Toto předškolní zařízení připravuje na období prázdnin novinku, a to příměstský tábor nazvaný Cestování s Kočičkou je hrou.

„Předškolní děti a také školáci z prvních a druhých tříd s námi mohou prožít zajímavé prázdninové dny. Každý den od rána do odpoledne chceme s dětmi cestovat po okolí," řekla k letnímu příměstskému táboru Helena Šádková.

Podle jejích slov by měly děti v rámci tohoto příměstského tábora poznávat Český ráj.
„Tento příměstský tábor je určen pro děti, jejichž školka je třeba v létě zavřená a rodiče je nemají kam umístit a také pro nejmenší školáky, kteří se třeba ještě na ten opravdový tábor necítí," popisuje dále letní akci majitelka školičky.

Děti nastoupí do tábora vždy ráno před osmou a až do odpoledních hodin o ně bude postaráno.
„Každý den plánujeme výlety, takže by se mělo jet na Kost, na Trosky do Bělé pod Bezdězem do Muzea Čtyřlístku, výlet na koně a další," prozradila k programu tábora Helena Šádková.

Bližší informace o příměstském táboře a také přihlášky najdou všichni zájemci na webových stránkách školičky, které jsou:  www.skolickamb.cz