O podporu mohou žádat ty organizace, které působí v oblastech zdravotní a sociální péče, vzdělávání nebo ekologie. Podpory se ale může dostat i humanitárním a charitativním organizacím. „Veřejně prospěšné organizace hrály na jaře klíčovou roli při překonání první vlny koronavirové pandemie a jejich význam neklesá. Chceme organizacím pomoct se zvládnutím nových výzev, se kterými se všichni nyní potýkáme,“ uvedl Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu Škoda Auto.

Fond chce rozdělit asi 900 tisíc korun. Ty by měly být využity na zavádění nových přístupů, technologií nebo na přizpůsobení jejich činnosti ztíženým podmínkám.

Organizace mohou žádat o dotaci v rozmezí 25 až 50 tisíc korun. V mimořádných případech ale může být příspěvek vyšší. Přihlášky lze podávat do 30. listopadu.

Při prvním kole výzvy v červnu automobilka podpořila 13 projektů a rozdělila zhruba 600 tisíc korun. Peníze šly například Dennímu centru pro seniory Jizera nebo organizaci Můžeme pomoci provozující Městské centrum komplexní péče v Benátkách nad Jizerou.