Auto je vybavené nejmodernější lékařskou technikou. Nechybí majáky ani výstražná technika se svítivými LED prvky. Zajímavý je také fakt, že v České republice jsou na voze zdravotnické záchranné služby použity úplně poprvé.

Miroslav Bláha, vedoucí prodeje Škoda Auto sdělil, že prostorný interiér SUV vozu umožní zástavbu nejrůznější techniky a širokou škálu využití nejen pro zdravotníky, ale i pro další složky integrovaného záchranného systému. Může sloužit i jako pohotovostní či zásahové vozidlo.

A protože se v této variantě jedná o vůz rychlé lékařské pomoci, nechybí v něm posílená a rozšířená elektroinstalace, dvě antény pro komunikační zařízení, ale také úchytné popruhy či hasicí přístroj. Velký prostor je tu určen pro umístění lékařského vybavení. Vejde se sem například defibrilátor, odsávačka, plicní ventilátor či nepostradatelná sada první pomoci. Nosítka a prostor pro uložení pacienta v tomto typu vozidla chybí.

Škoda Kodiaq jako rendez-vous navázala na bohatou historii sanitních a záchranářských vozů, které vyjely z mladoboleslavské automobilky. Za zmínku stojí například Škoda 1203, či Škoda Forman.