„Jsme rádi, že po více než dvou letech můžeme konečně zase nabídnout prohlídky našich závodů. Návštěva se vyplatí, neboť v našich závodech se mezitím mnohé změnilo. Například v Mladé Boleslavi naběhla výroba plně elektrické modelové řady Enyaq iV a bateriových systémů MEB a v Kvasinách jsme důsledně pokračovali v modernizaci výrobních zařízení. Závod ve Vrchlabí je od konce roku 2020 jako první výrobní závod společnosti Škoda Auto uhlíkově neutrální,“ uvedla Andrea Frydlová, vedoucí Škoda Muzea.

Pro prohlídku závodu v Mladé Boleslavi stačí zakoupit odpovídající vstupenku ve Škoda Muzeu. Vstupné za exkurzi v češtině činí 180 korun, za exkurzi v jiném jazyce 260 korun. Prohlídky závodů v Kvasinách a ve Vrchlabí jsou zdarma. Návštěvníky při zhruba dvouhodinových exkurzích v mnoha případech provádí bývalí zaměstnanci.

Exkurze jsou vhodné pro technické nadšence, stejně jako pro školní výpravy nebo rodiny s dětmi od 10 let. Škoda Enyaq iV, první čistě elektrický bateriový model automobilky koncernu Volkswagen, sjíždí v Mladé Boleslavi ze stejné linky jako vozy se spalovacími motory. Firma k tomu výrobní linku výrazně upravila. Nedávno v hlavním výrobním závodě kromě toho začala i výroba bateriových systémů pro vozy různých koncernových značek. Mladá Boleslav je tak jediným evropským závodem mimo území Německa, v němž se tyto bateriové systémy vyrábí.

Základní podmínkou pro účast na exkurzi v Mladé Boleslavi je vedle pevné obuvi bez podpatků také vlastní automobil s volným místem pro průvodce, který provede návštěvníky po areálu. Pro skupiny od sedmi osob poskytuje Škoda Muzeum po dohodě dopravu minibusem.