Automobilka na pomoc uvolnila celému okresu pět milionů korun. Jeden milion půjde okamžitě do Boleslavi. Další pak do Mnichova Hradiště. „My moc děkujeme Škoda Auto za to, že nám poskytla jeden milion korun a zapůjčí auta dobrovolníkům,“ uvedl starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman s tím, že peníze sice nejsou doušky, ale rozhodně pomohou.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Automobilů do okresu firma zapůjčí sto a to třeba pro zdravotníky nebo na pomoc potřebným, či na rozvoz zdravotnického materiálu a jídla.

„Je pro nás důležité nestát stranou a dostát své odpovědnosti vůči občanům a zaměstnancům v našem regionu. Jsem také velmi rád, že již předáváme první vozidla organizacím jako je ADRA nebo město Mnichovo Hradiště“ uvedl Michal Kadera, vedoucí vnějších vztahů škoda Auto.

V Boleslavi pak z finančního daru chtějí pokrýt náklady na nákup roušek a respirátorů, které se městu postupně daří zajišťovat a distribuovat mezi pracovníky sociálních služeb, řidiče MHD, seniory apod. „Hradit se budou i náklady na senior taxi, které zajišťuje dopravu dobrovolníků s nákupy seniorům," uvedl náměstek primátora Robin Povšík.

Seniory podpořila také vietnamská komunita, která mezi sebou vybrala 50 tisíc korun a věnuje je městu. Vietnamci zároveň šijí roušky, které bezplatně rozdávají potřebným. Ve čtvrtek některé směřovali třeba záchranné službě.

Ne jinak je tomu v Hradišti. Ve středu přišel místní vietnamský obchodník na radnici s antibakteriálními mýdly a s pěti tisíci korunami, které má město také investovat do boje se zákeřnou nemocí.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in