Automobilka už vytvořila mobilní tým pro podporu očkování cílových skupin. „Kromě toho je třeba vyřešit detaily celého logistického zajištění očkování se všemi návaznostmi. S ohledem na to, že není jasné, kdy by firma Škoda mohla získat vakcínu, bude zaměstnancům doporučeno registrovat se do státního očkovacího systému,“ popsal týdeník Škodovácký odborář. Vše kolem této možnosti dokonce řeší speciální firemní AntiCovid tým.

Předseda odborů Jaroslav Povšík upozornil, že jakmile bude zajištěno očkování pro zaměstnance, musí vše probíhat transparentně a spravedlivě. „Nelze připustit protekční očkování,“ uvádí časopis.

Automobilka Škoda Auto informace potvrdila. Podle Martiny Gillichové z komunikace společnosti má továrna velký zájem na co nejrychlejším průběhu očkování proti koronaviru v České republice.

„Společným cílem je návrat k normálnímu životu hned, jak to bude bezpečné a možné. V tomto hraje očkování zásadní roli. Očkování jsme připraveni podpořit a již v současnosti tak ve spolupráci se Středočeským krajem činíme,“ popsala Gillichová.

Automobilka má velkou snahu očkovací látku sehnat. „V tuto chvíli není podle Vakcinační strategie možné vakcínu nakoupit a prodávat jinak než přes MZČR. Jakmile bude možné vakcíny pro zaměstnance zakoupit, ihned tak učiníme," vysvětlila Gillichová, proč se automobilka s celosvětovým vlivem nepokouší sehnat vakcíny po vlastní ose.

Škoda Auto má také registrované vlastní očkovací centrum a ve svých českých závodech (Mladá Boleslav, Kvasiny a Vrchlabí) připravuje patnáct očkovacích center a k tomu tři mobilní, která bude možné přemístit a ihned využít dle aktuální potřeby. Podle interního průzkumu společnosti by měla o očkování zájem více než polovina zaměstnanců. Celkem automobilka zaměstnává přes 30 tisíc lidí.

Škoda Auto dlouhodobě spolupracuje s Mladoboleslavskou Klaudiánovou nemocnicí. „Náš mobilní očkovací tým v lednu naočkoval klienty Domova pro seniory v Mladé Boleslavi. S podobnou podporou veřejnosti počítáme i do budoucna,“ vypíchla Gillichová. Zároveň se automobilka připravuje společně s odbory a městem na různé scénáře dalšího postupu při vakcinaci.