V Mladé Boleslavi se tak v sobotu, která byla hlavním úklidovým dnem podzimní kampaně, zapojili do dělání pořádku dobrovolníci z řad zaměstnanců, stážistů i rodinných příslušníků; zaměřili se na lesopark Štěpánka.

Za pomoc ve volném čase a příspěvek k ochraně životního prostředí je chválí členka představenstva společnosti Maren Gräf: „Velmi mě potěšilo, že se i letos do výzvy Ukliďme Česko s velkým nasazením zapojila početná skupina zaměstnanců spolu se svými blízkými.“

Úklid přírody v rámci akce Ukliďme Česko.Úklid přírody v rámci akce Ukliďme Česko.Zdroj: Škoda Auto

V rámci letošní kampaně Ukliďme Česko se na Mladoboleslavsku v sobotu uskutečnilo ještě sedm dalších akcí, organizovaných dvěma obcemi, dvěma organizacemi a jinak jednotlivci, a jedna v neděli. Ještě se organizované akce chystají v září v lokalitách Prodašice (21. 9.) a Petkovy (26. 9.). Na říjen se pak plánují v Benátkách nad Jizerou (1. 10.), Bělé pod Bezdězem (2. 10.) a mezi Dolním Bousovem a Vlčím polem (22. 10.).

Z cyklistického seriálu pro veřejnost 'Kolo pro život' na Krásné louce v Mladé Boleslavi.
OBRAZEM: Cyklisté se proháněli Mladou Boleslaví

Přesné údaje o místech a hodinách, kam jsou dobrovolníci zváni, přináší mapa na webu uklidmecesko.cz. Ten už také naznačuje výhled do budoucna: hlavním jarním úklidovým dnem bude sobota 2. dubna 2022 – nicméně úklidy se konají i průběžně během celého roku.