Zdánlivě se sice mnoho nemění, protože plošný zákaz kouření byl vyhlášen už jako součást opatření proti šíření koronavirové nákazy, nově ale jde o rozhodnutí nevratné: odvolán už zákaz nebude. Potvrzuje to i zrušení kuřáckých koutků. Došlo tak na krok, který vedení společnosti dlouhodobě ohlašovalo; s důrazem na to, že postupuje i v součinnosti se Zaměstnaneckou pojišťovnou Škoda a také s odbory.

Firma jako nekuřácká společnost navíc zaměstnance vybízí: s kouřením skoncujte i ve volném čase. Důvodem se automobilka netají: zdraví pracovníků označuje za jednu z priorit – přičemž se nejen hlásí k odpovědnosti zaměstnavatele, který dbá o zdraví svých pracovníků, ale také zdůrazňuje ekonomické dopady kouření. I ty ekologické. Zaměstnance tak informuje o tom, jak je kouřit škodlivé, přestat kouřit prospěšné – pro samotného kuřáka i pro jeho okolí – a říci tomuto „zlozvyku“ sbohem má smysl v každém věku.

U zákazů a přesvědčovací kampaně však boj s kouřením nekončí. Nadále pokračuje již z dřívějška známý interní program nazvaný Na plicích záleží, mající nabízet pomoc těm, kteří se s kouřením rozhodnou skoncovat. Nezahrnuje jen individuální poradenství, ale i léčebné procedury včetně například náhradní nikotinové terapie. Na úhradách nákladů automobilka spolupracuje se zaměstnaneckou pojišťovnou i dalšími zdravotními pojišťovnami.