Policisté v těchto dnech vyšetřují čtvrteční tragédii v areálu mladoboleslavské Škody Auto. Dvaatřicetiletý muž v podvečer před jednou z výrobních hal nakládal nová osobní auta na tahač. Zaměstnanec přepravní firmy z Mnichova Hradiště při nakládání aut zřejmě ztratil rovnováhu, nebo uklouzl, a zřítil se na asfaltovou plochu z výšky asi tři metry. Utrpěl velmi vážná zranění, kterým později podlehl.
„Byl to muž slovenské národnosti a nebyl zaměstnancem Škody Auto. Pracoval pro přepravní firmu, která zajišťuje transport nových vozidel do prodeje do autosalonů,“ řekl Deníku dobře informovaný zdroj z firmy.
Podle policistů se zřejmě bude jednat o nešťastnou nehodu. „Cizí zavinění nebylo zjištěno. Kriminalisté případ stále vyšetřují a nařídili rovněž pitvu zemřelého,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.
Automobilka se zatím nechce k neštěstí vyjadřovat. „Vzhledem k probíhajícímu jednání a vzhledem k tomu, že se nejednalo o našeho zaměstnance, nebudeme událost komentovat,“ uvedl mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý.
Zástupci zaměstnavatele zemřelého zaměstnance byli včera z neštěstí otřeseni. „Je to pro nás velmi živé. Nikdy jsme nemuseli podobné neštěstí řešit,“ řekla Deníku provozní ředitelka přepravní firmy Erika Richterová. Přepravní firma, která má pobočku v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku, pro Škodu Auto zajišťuje přepravu nových vozidel na speciálních tahačích.
„Je nám to velmi líto. Zkontaktovali jsme rodinu našeho zemřelého zaměstnance a podali jsme ji všechny informace,“ řekla Deníku Erika Richterová. Bližší informace nemohla s ohledem na rodinu a probíhající vyšetřování poskytnout.
Muž původem ze Slovenska žil trvale v České republice a měl zde rodinu. Jestli budou pozůstalí nějak odškodnění, zatím není jasné a zřejmě bude záležet na příčině úmrtí i na závěrech vyšetřování policie a inspekce.

V areálu mladoboleslavské automobilky je to první letošní úmrtí při práci. Jediné úmrtí při práci se stalo letos v březnu v pobočném závodě Škody Auto ve Vrchlabí. Tehdy tam zemřel čtyřiačtyřicetiletý dělník na montážní lince. Mnohem více problémů má automobilka s některými řidiči ekonorů a chodci. Jen letos jich několik utrpělo vážná zranění při vzájemných kolizích.