„Zatím jsme vzhledem k blížícímu se autosalonu zveřejnili fotografii, ale bližší informace nyní sdělovat nebudeme,“ řekl Boleslavskému deníku mluvčí Škody Auto Evžen Krauskopf. Není tak zatím ani jasné, kolik bude nové auto stát. Cena však může být podle předchozí praxe podobná modelu současné Fabie Combi, která se zřejmě letos přestane vyrábět.

Nový model působí agresivnějším dojmem než jeho předchůdce. Čelní maska se podle všeho nebude výrazně lišit od verze hatchback, a bude tedy podobná jako u roomsteru. Podobně jako roomster má černé přední a prostřední sloupky karoserie. Opticky je tak propojeno čelní sklo s bočními okny. Jiné jsou i přední a zadní světlomety.

Automobilka se chystá uveřejnit veškeré podrobnosti k vozu až na frankfurtském autosalonu. „Cítíme velký zájem veřejnosti, proto jsme se rozhodli uvolnit alespoň boční náhled auta dříve, než bývá obvyklé,“ řekl Krauskopf. Odmítl upřesnit, kdy půjde nový model do prodeje. Současná Fabia Combi bude ale prý v prodeji asi počátkem příštího roku.

Zaměstnanci automobilky si podle týdeníku Škodovácký odborář již nemohou objednávat starý model Fabie Combi v programu „Zůstane to mezi námi,“ a to právě proto, že starou fabii by začátkem příštího roku mohl nahradit nový model. Nová Fabia Combi se bude vyrábět na linkách v Mladé Boleslavi stejně jako letošní verze hatchback.