​Rally na Novém Zélandu byla první z šesti soutěží asijsko-pacifického šampionátu (APRC).

„Byl to perfektní start do nové série", říká týmový manažer Pavel Hortek. Po 16 rychlostních zkouškách a 289 kilometrech porazil Lappi svého týmového kolegu Gilla suverénně s náskokem 4:03,2 minuty.

Šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek si povedený víkend pochvaloval: „Gratuluji oběma posádkám k přesvědčivému vstupu do APRC na Novém Zélandu a skvělé reklamě pro značku Škoda v tomto pro nás důležitém regionu. O tomto víkendu jsme díky posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler zároveň upevnili vedení v ERC – jednoznačně skvělý víkend pro celou značku Škoda."

Lappi byl stejného mínění a extrémně šťastný při své první soutěži mimo Evropu. „Nemohl jsem si představit lepší start do nového šampionátu, měli jsme skvělý rytmus." Lappi vyhrál 12 rychlostních zkoušek, Gill zbývající čtyři.

Zkušený Ind byl se svým výsledkem také spokojený, třetí v pořadí zaostal za Gillem o 4:30,7 minuty. „Toto je jedna z nejtěžších rally a já jsem do toho dal maximum."

APRC pokračuje v jižním Pacifiku soutěží v Nové Kaledonii 14. – 16. června. Pro značku Škoda je vstup do APRC důležitým krokem v rámci růstové ofenzívy na mezinárodních trzích. Do roku 2018 chce Škoda navýšit své celosvětové prodeje na nejméně 1,5 milionu vozů a přidat chce zejména na rostoucích asijských trzích