Finále Mladoboleslavské ŠKODA Gaming Online Tour se uskuteční o víkendu 26. a 27. června v esportovém studiu na Praze 4. V sobotu se hráči utkají v turnajích FIFA a Rocket League, v neděli se hraje NHL a League of Legends.

Pokud vás zajímá, kdo se stane letošním vítězem a chcete fandit, sledujte turnaje na facebookovém profilu pořadatele

Škoda Gaming Online Tour je série online turnajů na Playstationu a Xboxu ve sportovních hrách FIFA 21 a NHL 21 a také turnaje v Rocket League nebo League of Legends určených pro hobby hráče z Mladoboleslavska.

Turnaje probíhaly v období tvrdého lockdownu na přelomu loňského a letošního roku bezpečně online. Vítěze každého turnaje čekají peněžní ceny v řádech od 3 000 Kč do 10 000 Kč. 

Elektronický sport ve formě hraní video her na profesionální úrovni se stal během posledních let fenoménem, jehož celosvětový dosah se odhaduje na více než miliardu lidí.

Na vzestupu je i v České republice. Cílem Nadačního fondu ŠKODA AUTO je poukázat prostřednictvím online turnajů na to, že i v elektronickém sportu platí morální hodnoty a pravidla fairplay a že za cestou mezi nejlepší stojí především tvrdá dřina.