Mladoboleslavská automobilka Škoda uvažuje o výrobě nového malého auta. Vůz by byl určen pro indický trh, s nímž by tam firma chtěla v tomto segmentu ovládnout prodeje. Škoda Auto je v žebříčku prodejů na indickém trhu desátá. V příštích letech se chce ale vyhoupnout alespoň do první pětky.

„Ano, o novém modelu opravdu uvažujeme. Slovo uvažujeme je ale v tomto případě zásadní,“ naznačil mluvčí firmy Jaroslav Černý pro Boleslavský deník. Podle toho se tedy firma ještě nerozhodla, jestli nový vůz začne vyrábět. „Žádné podrobnosti o zvažovaném automobilu zatím nebudeme sdělovat,“ dodal Černý. Neřekl ani, jestli se má jednat o vůz na platformě studie Joyster, jenž Škoda představila před pár lety, ale do výroby se nakonec nikdy nedostal.

Firma ovšem sdělila, že hodlá na indický trh, kde má vlastní továrnu, zavést celkem čtyři nové modely. Kromě zvažovaného nového malého a levného auta, chce automobilka v Indii distribuovat nově také Škodu Fabia Combi v běžné a sportovní verzi. Právě kratší verze fabie se v Indii stala velmi oblíbenou a její odbyt se nad očekávání daří.

Podle plánů hodlá Škoda v této zemi prodat letos 20 tisíc vozů a příští rok očekává masivní nárůst vzhledem k velkému potenciálu tamního trhu.