Nadále platí, že zaměstnanci ve venkovních prostorech nemusí nosit roušky, pokud je zachován dvoumetrový odstup. K jejich odložení i ve výrobních halách a dalších budovách se ale zatím neschyluje.

„Odložení ochrany dýchacích cest ve vnitřních prostorách závodů Škoda Auto záleží na vývoji situace v České republice a v naší společnosti. Aktuální počet nakažených se sice vyvíjí pozitivně, avšak čísla jsou nadále v porovnání například s loňským březnem nebo zářím na vyšší nebo stejné úrovni,“ uvedl pro časopis Škodovácký odborář Jiří Prokop, vedoucí oddělení SG – Zdravotní služby a ergonomie firmy.

Co se v automobilce při současných podmínkách smí? „Jde především o možnost organizování setkání na pracovišti za přítomnosti až deset osob v jedné místnosti, za dodržení rozestupů a zakrytí dýchacích cest rouškou či respirátorem, a o umožnění konání teamových rozhovorů, školení s fyzickou účastí a dalších setkání,“ potvrdila mluvčí škoda Auto Kamila Biddle.

Covid-19 už má za sebou sedm tisíc zaměstnanců. Počet nemocných v poslední době značně poklesl, v současné době jich je nejvýš šedesát. Pracovníci automobilky se nechávají očkovat prostřednictvím zaměstnavatele i státního očkovacího systému.