Zástupci společnosti Škoda Auto v čele s členem představenstva Bohdanem Wojnarem podepsali ve Vzdělávacím centru na Karmeli darovací smlouvy s pěti mladoboleslavskými školami. Slavnostního podpisu se zúčastnili ředitelé škol a také náměstek středočeského hejtmana Robin Povšík, který je zřizovatelem těchto škol.
 
Automobilka připěla částkou 200.000 Kč na podporu technického a jazykového vzdělávání studentů, kteří mohou být jejími budoucími zaměstnanci. Příslušný grant tak získala obě mladoboleslavská gymnázia, dále střední průmyslová škola, obchodní akademie i SOŠ a SOU Jičínská.

"Studenti středních škol jsou potenciálními zaměstnanci společnosti Škoda a je důležité, aby se jim dostalo co nejkvalitnějščího vzdělání. Znalost informačních technologií a jazyková vybavenost jsou v dnešní době nezbytné, proto se Škoda rozhodla tuto oblast podporovat," řekl Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů. Zároveň vyjádřil možnost další podpory středních škol do budoucna, ovšem za předpokladu, že samy přijdou s dostatečně kvalitními projekty.

Škoda Auto se zaměřuje na vzdělávání mladých lidí dlouhodobě a její vysoká škola a střední odborné učiliště patří mezi kvalitní vzdělávací instituce. Firmataké spolupracuje s různými vysokými školami v tuzemsku i zahraničí.

close zoom_in