Jak už název napovídá, kniha autora Martina Chlupáče se zabývá historií a vývojem výroby a konstrukce převodovek ve společnostech Laurin & Klement a Škoda. Celou akcí provázel Martin Hrdlička, vedoucí vývoje podvozku a agregátu, který kromě seznámení s okolnostmi vzniku knihy také přečetl úryvek z úvodního slova knihy. Pak už pozval na pódium kmotry knihy a po několika vřelých slovech z jejich úst přistoupili k aktu křtu.

Kmotry knihy se stali člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Technického vývoje Christian Strube, Irena Hozáková z archivu společnosti ŠKODA AUTO, dřívější automobilový konstruktér a vývojář Petr Hrdlička, který se zapsal do historie vývojem vozu ŠKODA Favorit, dřívější vedoucí konstrukce podvozku Jan Nepomucký, vedoucí vývoje převodovky ŠKODA AUTO Milan Litoborský, zástupce nakladatelství Moto Public Antonín Matějka a v neposlední řadě i sám autor knihy Martin Chlupáč.

Po oficiální části programu byla připravena autogramiáda autora Martina Chlupáče a pánů Petra Hrdličky a Jana Nepomuckého.

Během programu pro odlehčení od technických dat zahrál hostům jazzový zpěvák Jan Smigmator se svou kapelou Swinging Q.