"Kamiq a Scala při svém uvedení na trh nově definovaly měřítka kompaktní třídy nejen pro značku Škoda. Nyní jsme oba modely dále vylepšili a posunuli jejich design, interiér a funkčnost na novou úroveň. Nové modely Kamiq a Scala doplňují naše silné portfolio vozů se spalovacími motory a udržují si silnou pozici na trhu," uvedl předseda představenstva automobilky Klaus Zellmer.

Oba modernizované vozy jsou postaveny na koncernové platformě MQB-A0 a jsou vybaveny úspornými motory TSI o objemu 1,0 a 1,5 litru s výkony od 70 kW (95 koní) do 110 kW (150 koní) a manuální nebo automatickou převodovkou. Oba modely mají nové přední a zadní nárazníky a masku chladiče a přepracované světlomety. close Banner ženy info Zdroj: Jan Lakomý zoom_in Na přání jsou poprvé k dispozici s Matrix-LED předními světlomety, známými z větších modelů. Nová nabídková struktura obou modelů se nyní skládá ze tří výbavových stupňů se čtyřmi variantami interiéru spolu s volitelnými pakety výbav. Virtuální kokpit mini o velikosti osm palců a infotainment Media s 8,25 palcovým displejem jsou součástí standardní výbavy všech modelů. Jako první modely značky Škoda v kompaktní třídě nabízí Scala a Kamiq nově virtuální pedál s elektricky ovládanými pátými dveřmi, který je dostupný na přání. Vozy jsou vybaveny řadou asistenčních systémů, z nichž některé jsou běžně spojovány s vozy vyšších tříd. Součástí standardní výbavy je například Front Assist s prediktivní ochranou chodců, asistent udržování jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek. V případě nehody chrání cestující až devět airbagů.

close Toto jsou přední sedadla z Monte Carla info Zdroj: Se svolením Škoda Auto zoom_in S uvedením vozů Scala a Kamiq před čtyřmi lety získala Škoda Auto pro svou značku nové zákazníky. Scalu si dosud pořídilo 230.000 zákazníků a z výrobní linky dosud sjelo více než 351.000 vozů Kamiq. V letech 2021 a 2022 byl nejprodávanějším SUV značky Škoda. Škoda zároveň na přelomu července a srpna zlevnila stávající verze obou vozů. V těchto dnech zahájila prodej akčního modelu Fresh, u kterého zákazník získá výbavu a další zvýhodnění v hodnotě až 95.800 korun u Kamiqu a 75.800 korun u Scaly. Zákazníci, kteří zvolí běžnou verzi Kamiqu nebo Scaly, mohou u dealerů podle největšího tuzemského prodejce Louda Auto nově získat slevu 25.000 korun z pořizovací ceny. Ta u Scaly začíná na 459.900 korunách a u Kamiqu na 479.900 korunách. Kamiq by tak podle Pavla Loudy z Louda Auto mohl letos předstihnout v prodejích Fabii.