"Jde o zábavnou, lehce adrenalinovou záležitost a veškerá bezpečnostní opatření včetně přítomnosti zdravotníků budou pochopitelně zajištěna," uvedl k tomu náměstek primátora Daniel Marek.

Několikasetmetrová skluzavka je putovním projektem s názvem Slide Czech, který po Brně, Chomutovu, Karlových Varech a Jičíně zavítá i do Mladé Boleslavi.

"Celá akce bude mít zázemí v Domě kultury, kde budou k dispozici toalety, šatny i převlékací stany, v jeho těsné blízkosti pak najdete relaxační zónu se zábavnými doprovodnými atrakcemi včetně skákacího hradu, dětského kreativního koutku, DJ's stage nebo stánků s občerstvením," říká Daniel Marek. Sympatické je na akci také to, že je zdarma.

Skluzavka bude k dispozici od 14 do 20 hodin, ale její příprava a následný odvoz zabere času více. Proto bude Dukelská ulice od 6 do 23.30 hodin uzavřena provozu v úseku od Domu kultury po odbočku k mateřské škole Laurinka, dále ve Šmilovského ulici mezi ulicemi Blahoslavova a Husova a v Husově ulici mezi Dukelskou a Šmilovského. Lidé nezaparkují ani u parkoviště u domu Kultury.

"Občas jsem v souvislosti se skluzavkou zaslechl některé, kteří si stěžují, že se tudy zase nebude dát projet. To už je vážně škarohlídství. Ulice se předtím rekonstruovala snad víc než rok, tak se snad těch pár hodin může obětovat zábavě – proč by se měla pořád řešit jen nějaká přihlouplá auta, ulice mají patřit hlavně lidem," myslí si Jiří Železný. "Jsem rád za každou takovou zábavu, a určitě nejsem sám," dodává.

Boleslavský hrad má dřevěného konkurenta

Mladá Boleslav vůbec, zdá se, myslí o prázdninách na děti a zábavu. "Součástí letošních hojných investic je také jedna, která sice není velká, ale přesto mi dělá osobně radost – jde o výstavbu dosud největšího dětského prvku, který zde v Boleslavi máme, a tím je dřevěná napodobenina boleslavského hradu," uvedl na páteční tiskové konferenci primátor Raduan Nwelati.

"Hrad nezapře inspiraci podobnými atrakcemi v milovickém Mirákulu, které mne velmi zaujaly, a tak mě napadlo, proč neudělat něco podobného zde v Boleslavi a nezpřístupnit to veřejnosti," uvedl první muž města. S návrhem byli seznámeni případní zhotovitelé a také vedení města. "Zprvu jsem měl obavu, že si budou myslet, že se primátor zbláznil, ale nápad se kupodivu zalíbil," vyprávěl pobaveně Raduan Nwelati.

Otázkou tak bylo pouze to, kam tento dřevěný hrad umístit. "Volba nakonec padla na nový park, konkrétně na místo, kde býval minigolf, jenž byl zrušen z důvodu jeho minimálního využívání," uvedl primátor.

Zároveň bude k novému prvku údajně zbudováno i veřejné WC, které v parku není. "Jedno z těch, které jsou nainstalovány po celém městě, je takzvaně 'na skladě', takže bude instalováno právě tam – již probíhala jednání na napojení na sítě," uvedl primátor, který rovněž vyjádřil přání, aby atrakce nesloužila pouze místním, ale lákala děti i z širého okolí.

Nový hrad, jenž údajně vyjde na přibližně tři a půl milionu korun, bude oplocen a na noc se bude zamykat, aby se zabránilo případnému přespávání bezdomovců uvnitř. V provoz by měl být uveden v nejbližších dnech a stát se tak základem postupně rozšiřovaného dětského areálu.