Ukázal to poslední kontrolní den. Na začátku rekonstrukce silnice se konal jednou týdně. Teď, když jdou stavební práce do svého závěru, se zde zástupci Ředitelství silnic a dálnic i se zhotovitelem stavby, projektantem a některými starosty obcí, jejichž obcemi silnice procházím, schází jednou za čtrnáct dní.
Jak se tedy před pár dny ukázalo, stavbu naštěstí nepotkaly žádné problémy a rekonstrukce šla víc než dobře. Díky tomu by rekonstrukce měla být dokončena už po polovině října. Poté však bude nutné ještě na mnohakilometrovém úseku dodělat řadu drobnějších věcí.

„Velmi ubylo stížností na dlouhé kolony. Teď se čeká jen pár minut,“ řekl Zdeněk Jeřábek z Ředitelství silnic a dálnic v Mladé Boleslavi.

Mezi lidmi se objevila spekulace, že obrovská rekonstrukce přijde na půl miliardy korun. Podle ředitelství silnic a dálnic celá oprava bude stát 210 milionů korun, a to i v četně rekonstrukce dvou mostů. Ta bude následovat po dokončení vozovky.

Odstranění se dočkají také větve, které jsou nebezpečně nakloněné nad vozovkou a hrozí jejich ulomení na projíždějící auta.