Stavba frekventované silnice, která momentálně vzniká u Hrdlořez, a jejíž první etapa bude ukončena u odbočky na Čistou, pokračuje podle plánu. Její výstavba by neměla ohrozit ani otevření nové čerpací stanice v Hrdlořezích. „Nevím, co by se muselo stát, abychom termín nestihli. Čerpací stanice by se měla slavnostně otevřít prvního prosince a s tím souvisí i dokončení části nové silnice 1/38," vysvětlil Boleslavskému deníku Jan Bašta, zaměstnanec firmy Vendys, která má projekt na starosti.

V současné chvíli je hotový nájezd na benzínku ze směru od Bělé pod Bezdězem, výjezd z ní by měl být dokončen do pátku 22. listopadu. „Máme tam týden rezervu, takže předpokládáme, že se práce stihnou," potvrdil Bašta. Řidiči ale dlouho po stávající silnici jezdit nebudou. Brzy totiž bude doprava odkloněna směrem na pole a začne další část oprav na té současné.

„Po určitých úsecích to takto bude pokračovat až ke křižovatce u Čisté. Finále, tedy opravený asi dvoukilometrový úsek zmíněné silnice, by měl být kompletně dokončen na podzim příštího roku," míní Bašta. Vzhledem k tomu, že po silnici 1/38 míří stovky řidičů směrem na Mladou Boleslav i Prahu  za prací,  nejsou lidé z rekonstrukce příliš nadšeni. rychlost je v těchto místech snížena na sedmdesát i padesát kilometrů v hodině.

„Jezdím za prací do Boleslavi každý den," prozradil nám Petr z Čisté. „Musím vyjíždět o něco dřív, protože ujetí poměrně krátkého úseku hlavně ve špičce mi zabere rozhodně více času. Ale ty díry, to se už nedalo, je dobře, že se silnice dává do pořádku," dodal rozhodně. Když si jako bonus představí řidiči novou čerpací stanici, na současnou „šnečí" jízdu jistě brzy rádi zapomenou.

Podle našich informací by místní také ocenili tři zásadní změny, které se zmíněnu silnicí souvisejí. První je nájezd na benzínku i ze směru od Mladé Boleslavi, srovnání horizontů a kruhovou křižovatku u Čisté.

Silnice I. třídy 1/38

Silnice 1/38 je třetí nejdelší silnicí I. třídy v Česku. Spojuje města Česká Lípa, Mladá Boleslav, Nymburk, Kolín, Kutná Hora, Havlíčkův Brod, Jihlava, Znojmo a pokračuje do Rakouska. Celková délka silnice je 255,969 kilometru. V budoucnu silnice I/38 naváže na Rakouskou rychlostní silnici S3.