Doslova tankodromem se dají nazvat některé silniční úseky na Mladoboleslavsku. Zima se na nich vyřádila vskutku velkolepě, bohužel však k nelibosti motoristů. Tento týden proto do boje s postrachem nejednoho řidiče míří pracovníci ze Správy a údržby silnic Mnichovo Hradiště. Informovala o tom jejich mluvčí Jitka Procházková.

„Tento týden musejí řidiči snížit rychlost v obcích Chotětov, Otradovice, Kostelní Hlavno a Tuřice,“ uvedla Procházková s tím, že turbomechanismy, které budou opravovat povrch vozovek takzvanou teplou balenou, se objeví rovněž na silnicích mezi obcemi Katusice, Klášter, Rečkov, Skalsko, Horní Cetno, Podkováň, Valovice a Bezdědice.

Lépe se bude jezdit motoristům také na dalších silničních úsecích, a to v okolí Dobrovice a Bezděčína. I tam se připravují opravy. Silničáři budou opravovat i úseky mezi obcemi Kosořice, Jemníky, Bojetice, Březno, Kladěruby, Dolánky a Lhotky.

Také silnice druhé třídy číslo 268 nebude v závěru týdne vypadat jako ementál. I zde se bude pilně pracovat na odstranění děr po zimě.