Na našince mezi návštěvníky kempu nenarazíte – i když je v sousedství koupaliště, lidem prý chybí větší vyžití spojené s vodou. Tak to tu funguje už dlouhodobě. „Jezdí výhradně cizinci, kteří si nás našli tak nějak sami,“ řekl Deníku Brunclík. Pro návštěvníky ze zahraničí, kteří vesměs přijíždějí autem, není pro ně problém někam dojet a chtějí vyrážet na výlety, je zdejší poloha ideální. Tak to alespoň platilo před dobou covidovou: blízko do Prahy, do Liberce i do Krkonoš; na dosah Český ráj, Trosky, Kost, Humprecht… „Pro ně to byla strategická destinace: všude blízko a levné ceny,“ vzpomíná Brunclík na zájem cizinců.

Tohle koronavirová epocha smázla. „Holanďani nepřijeli vůbec, ani jeden – u nich je ještě docela těžká situace. Objevilo se pár Němců, stálých návštěvníků, kteří jezdí rok co rok – a jinak nic,“ načrtl provozovatel obraz letošního léta. „Něco máme ohlášeno na srpen; uvidíme ale, jestli rozvolní, nebo to zase utáhnou,“ poznamenal, že klíčová jsou pravidla, podle nichž bude možné cestovat přes hranice. Dnes musí návštěvníci potvrzovat bezinfekčnost: tedy očkování, test s negativním výsledkem nebo prodělané onemocnění covid-19.

Vandal poničil výtah na Ptácké
Policisté dopadli vandala, který poničil výtah na Ptácké

Nežádanými a velmi nemilými návštěvníky se v úterý staly večerní bouře s vichrem. I když největší nápor trval jen zhruba tři minuty, zůstala po něm spoušť: popadané i poničené slunečníky, z nichž některé nárazy větru dokonce vylomily ze stojanů, pocuchané předzahrádky před karavany. Naštěstí se nikomu nic nestalo – a ani rozsáhlejší škody za sebou nakonec bouřka nenechala.