Byla to bída, mohou hodnotit provozovatelé nízkou návštěvnost. Stěžují si jak na dopady opatření proti šíření koronaviru (což neznamenalo jen vstup s očkováním, potvrzením o negativním testu nebo o prodělání nemoci, ale zpočátku i odmítání zájemců kvůli vládnímu nařízení o snížení kapacity na 50 procent), tak na ne zrovna ideální počasí.

Hlavně večerní koupání utrpělo: otevřeno bylo letos jen dvacetkrát, přičemž této nabídky využili pouze 453 návštěvníci. Celková bilance sezony na městském koupališti se zastavila na součtu 25 230 příchozích. „Dětský klub letos přivítal v průběhu prázdnin celkem 91 dětí,“ doplnila ještě ve čtvrtek Šárka Charousková z magistrátu. Letní pláž v severním sídlišti, pro niž je výhradně prázdninový provoz pravidelnou samozřejmostí, měla necelou tisícovku návštěvníků: bylo jich 965.

Na městském koupališti, kde se přes léto uskutečnilo i několik kulturních akcí, z nichž těmi nejvýznamnějšími byly koncerty kapel MIG 21 a Jelen, se bude sportovat i nadále, i když období koupání pro letošek skončilo. Nyní bude patřit fotbalgolfu – a to až do příchodu zimního počasí.