Pravděpodobně nejvíce zájemců čeká na informaci, zda už může s plážovou taškou vyrazit do venkovního bazénu v Mladé Boleslavi. Zatím je ještě zavřeno. Jak ale řekl Ondřej Rameš, ředitel společnosti Sara MB, už to nebude trvat dlouho. „Zvažujeme předběžně termín otevření koupaliště příští pátek, tedy 17. června, ale vše se přizpůsobí klimatickým podmínkám a předpovědím počasí. Ve stejném termínu má být otevřena i letní pláž s bazénem na Severním sídlišti," láká návštěvníky Ondřej Rameš. Pokud se datum povede stihnout, bude městský bazén v provozu o tři dny dříve než loni.

„Po několika dnech vystřídala vedra zima a déšť a skutečná sezóna začala až v druhém červencovém týdnu. Přesto byla jednou z úspěšných. Koupaliště navštívilo k osmdesát tisícům lidí," vzpomněl Ondřej Rameš na vydařenou sezónu, která trvala až do začátku školního roku.

Také letos se mají návštěvníci na co těšit. Společnost investovala hlavně do komfortu, a tak plavci budou mít k dispozici nová lehátka i slunečníky. Oba bazény jsou vyčištěné, nutnou péči dostaly i dřevěné konstrukce a na cestách i hřištích je navezený čerstvý písek.

CENY JSOU STEJNÉ

Dobrou zprávou pro všechny však je, že cena vstupného se nemění. Stejně jako minulý rok.

Přestože v Mnichově Hradišti bazén není a zatím to vypadá, že ani nebude, o možnost koupání místní nepřijdou. Naopak. Město investuje půl milionu do lokality u Jizery, kterou zdejší obyvatelé v létě hojně využívají. „K největším investicím patří úprava pláže u Jizery, zejména břehu a vysazení nové zeleně, abychom přiměli lidi k přírodnímu koupání," uvedl Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště. Krytý bazén je podle něj z hlediska rozpočtu nereálný a otevřený není potřeba vzhledem k dostupnosti podobných zařízení v okolí.

V provozu však už je koupaliště v Kněžmostě. Pokud bude ale nepříznivé počasí, areál dočasně uzavřou. Aktuálně má voda v bazénu dvacet stupňů Celsia. Nechybí tu brouzdaliště s masážní tryskou, převlékárna, ani hřiště. Ani zde se cena v porovnání s loňským rokem nezvedala. Děti zaplatí třicet korun, dospělí o dvacet korun více.

Stejně jsou na tom i v Kosmonosech. K dispozici je zatím dětské brouzdaliště a dětský bazén. Plavecký bazén ještě není dokončený.
Koupaliště v Semčicích se na otevření teprve chystá. „Plán je na středu 15. června. Už teď máme hotové výsledky kvality vody a jako každý rok hygienická stanice schválila naše koupaliště jako vhodné pro koupání," řekl Ondřej Hynek, předseda TJ Semčice, do jehož kompetence areál patří.

O den později se na stejný krok chystají i v Dolní Bukovině. Tamní bazén láká nejen na průzračnou vodu.

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje pečlivě kontroluje kvalitu vod na přírodních koupalištích a na Mladoboleslavsku zatím nedostatky neshledala.