Kompletní výsledky voleb na Mladoboleslavsku najdete tady.

Březno se nejspíš může těšit na staronovou starostku. Zřejmě se jí stane Barbora Adamcová ze strany Pro rozvoj městyse Března, pro kterou v komunálních volbách hlasovalo 190 místních. Celkově se účast ve volbách vyšplhala na 34,44 procent. Jediná kandidátní strana získala patnáct mandátů v zastupitelstvu.

Jak volili Brodce? Nejvíce hlasů získaly Brodce s Editou, celkem 2 306. Tento počet straně zajistí šest mandátů v zastupitelstvu. První místo obhájila lídryně a stávající starostka Edita Nová s 323 hlasy. Dva mandáty získala Změna 2014 a jeden Jistota pro občany, jejichž zájmy bude hájit Petr Veverka.

Přes 63 procent voličů se postaralo o podobu nového zastupitelstva v Branžezi. O devět mandátů se podělí Nezávislí kandidáti. Z pátého místa na první poskočil s jednadevadesáti hlasy Vladimír Kratochvíl, za ním je s rozdílem osmi hlasů Šárka Svobodová.

Přesně 399 voličů z 855 zapsaných v seznamu rozhodlo o budoucím složení zastupitelstva v Bradleci. Všech jedenáctů mandátů budou mít Nezávislí kandidáti obce Bradlec. Strana svobodných občanů s jedním kandidátem, Jakubem Chromcem, se do vedení obce neprobojovala.

Také v Boreči se o křesla v místním zastupitelstvu ucházela jedna strana. Společně pro obec získalo od 94 obyvatel 594 hlasů. Na první příčce strany se drží třicetiletý Lukáš Hrubý. Za ním je o deset let starší Jan Podpěra.

Bítouchov už ví, kdo zanedlouho zasedne v jejich obecním zastupitelstvu. Celkem 139 voličů z 261 rozhodlo o výběru sedmi zastupitelů z jediné kandidující strany, kterou byla SNK obce Bítouchov. Na prvním místě skončil Vlastimil Michalec, za ním Jiří Nýč, dále Oleg Dohalský, Ladislav Kilián, Petr Badalec, Stanislava Bechyňová a Tomáš Holda.

Výsledky si už mohou přečítst také v Bezně. Místní zde odevzdali 416 obálek, což lze přepočítat na volební účast 59,74 procent. V obci vyhrála se čtyřmi mandáty Strana pro Bezno, která získala 43,98 procet hlasů a do jejího čela se dostal Martin Khol. Stejný počet mandátů si připsala také Šance pro Bezno, kde lidé hlasovali pro Marcelu Líbalovou. Do zastupitelstva se dostane s jedním kandidátem i strana ČSSD.

V Mladé Boleslavi zbývá sečíst jeden okrsek, ale v tuto chvíli se už dá konstatovat, že největší počet mandátů bude mít opět ODS. Nebude to ovšem drtivé vítězství jako před čtyřmi lety, a můžeme se tedy nechat překvapit, jaká koalice nakonec město automobilů povede.

Komu dali důvěru obyvatelé Bakova nad Jizerou? TOP 09 skončila s 21,68 procenty hlasů. Jasného vítěze ale volby nemají, a tak bude na zvolených zastupitelích, mezi kterými nechybí většina těch bývalých, aby vytvořili potřebné koalice. Druhá skončila ČSSD s 15,12 procenty, třetí kandidáti Občané městu, město občanům s 14,63 procenty a na čtvrtém s 13,13 procenty ODS. Přes deset procent obdržela také Volba pro město. V Bakově neuspělo ANO 2011, má pouhý jeden mandát, tradiční dva mandáty získali komunisté a jeden Úsvit přímé demokracie.

Volební vítězství slaví v Kosmonosech Občané pro Kosmonosy. Strana, kterou do voleb vedl lékárník Eduard Masarčík, získala 25,41 procenta hlasů, a předběhla tak ČSSD. Ta vyskočila od roku 2010 na druhé místo. Hlasovalo pro ni 21,85 procent voličů. Na třetím místě skončilo ANO 2011 (18,42) a kandidáti společné kandidátky ODS a TOP (16,11 procenta). Po jednom mandátu má i koalice KDU-ČSL a Strany zelených (9,49 procenta) a KSČM (8,72 procenta).

Jasno má už i
Bělá pod Bezdězem. Zvítězilo hnutí Občané za rozvoj a budoucnost města stávající starostky Jitky Tošovské, které má sedm mandátů. Pět získala ČSSD v čele s Milanem Lomozem, čtyři Hnutí nezávislých občanů s TOP 09, po dvou ODS a ANO 2011, jeden hlas má KSČM a v zastupitelstvu tak zůstává současný místostarosta Rudolf Kouba.

Benátky nad Jizerou potvrdily svou přezdívku "bašta ODS". Občanská demokratická strana zde pod vedením starosty Jaroslava Krále opět získala důvěru a největší množství hlasů. Dvanáct zastupitelských křesel je jistě dostatečným oceněním práce městského úřadu. ODS získala 48,11 procent. Daleko za ní se umístila ČSSD s 11,67 procenty a třemi mandáty, ANO 2011 s 11,54 procenty a rovněž třemi mandáty, Benátky sobě (9,66 procenta, 2 mandáty), SNK a STAN (8,34 procent, 2 mandáty) a TOP09 (6,00procent, 1 mandát). Komunisté tentokrát své křeslo neobsadí.

A jasno mají také v Dobrovici. Další bašta, tentokrát ovšem cukrovarnictví, eviduje volební účast 51,88, tedy velmi lehce nadprůměrnou. Ve volbách zvítězilo ANO 2011 (33,20 procent a 6 mandátů) následováno v těsném závěsu ČSSD (32,63 procent a 5 mandátů) a hnutím Starostové a nezávislí (15,37 procent a 2 mandáty), za které kandidovala současná starostka Jana Bímová. ODS si připsala 10,91 procenta hlasů, Strana zelených 7,9 procenta. Obě strany mají po jednom zastupiteli.

V Mnichově Hradišti vyhrálo na celé čáře hnutí Žijeme pro Hradiště! Političtí nováčci získali celkem 32,48 procenta a získali osm z 23 křesel v zastupitelstva. Za nimi se umístila ČSSD s 15,73 procenty, ANO 2011 s 14,54 procenty a ODS s 13,54 procenty. Bude předseda Žijeme pro Hradiště a Veselé vesnice Ondřej Lochman novým starostou? Politickou sílu na to jistě bude mít.

Přestože v Dolním Bousově nebyl tentokrát o volby takový zájem, starosta Miroslav Boček opět získal jako lídr jediné městské kandidátky největší počet hlasů. Získal 476 hlasů. Odevzdáno bylo 594 hlasovacích lístků. Pokud zastupitelé potvrdí na ustavujícím zastupitelstvu aktuální dohodu a podpoří Bočka, stane se opět starostou. 

Mladá Boleslav
už ví, pro koho hlasovala polovina jejích obyvatel. Vládnoucí ODS stále vede s 26,72 procenty. Na druhém místě je nyní ANO s 21 procenty, na třetím ČSSD s 20 procenty. Přes osm procent získala také KSČM A TOP09. Strana zelených má zatím 4,31 procent, KDU-ČSL 3,54 procent hlasů. Ostatní čtyři strany se drží pod hranicí tří procent.

Důvěru získala starosta Katusic Eva Ulmanová. Její kandidátní listina Za rozvoj obcí získala takřka 61 procent hlasů a sedm zastupitelů. Druhá kandidátka, Za Katusice krásnější, však nemusí smutnit. Se čtyřmi mandáty a 39 procenty hlasů jde o velmi slušný výsledek.

Pěčice
od letošního roku naberou Nový směr. Všichni kandidáti tohoto seskupení se dostali do zastupitelstva a s většinou takřka 96 procent hlasů překonali protikandidáta Luďka Čapka, který kandidval sám za sebe. 

Současný starosta Nemyslovic František Mohelský obdržel druhý nejvyšší počet hlasů. O pět hlasů jej překonal Jiří Horák. V Nemyslovicích kandidovali všichni kandidáti na vlastních kandidátních listinách. Do zastupitelstva se nedostal Miroslav Voňášek a Vlasta Voňášková.

K velkým změnám nejspíš dojde v Semčicích, do zastupitelstva se nedostala současná starostka Dana Grebeňová ani místostarosta Jiří Čejka, oba kandidovali za Stranu zelených. V Semčicích volilo 61 procent obyvatel. Šest křesel získali kandidáti Starostů a nezávislých, jedno komunisté.

Na vedení Březovic se příští čtyři roky budou podílet kandidáti Za lepší Březovice a Za Březovice a Vísku. První ze jmenovaných kandidátek získala 57,14 procent (384 hlasů), druhá 36,16 procent (243 hlasů). Zastupiteli se stali: Zdeněk Volák, Marek Juřička, současný starosta Václav Ginzl, Miluše Hokufová a Petr Ritschel.

Sto procent sečetly Sovínky! ODS utrhla 57,75 procent, za ní kandidátka Pro naši obec s 27,65 procenty a Občané za výstavbu obce s podporou TOP 09 se 14,60 procenty hlasů. Zvoleni byli: současný starosta Bořivoj Janda (ODS), Josef Mašek, Markéta Böhmová, Alena Habová, Miroslav Plch, Eliška Křováčková a Pavel Novák.

V Ledcích obhájil také prvenství současný starosta Josef Keller. Sdružení Za opec prosperující, které vedl do voleb jako lídr, získalo 74,02 procenta hlasů a pět ze sedmi mandátů. Komunisté získali zbývající dvě křesla. 

V Bosni už je také jasno, volit tu přišlo 69,89 procenta lidí. Po víc než dvou desítkách let se rozhodla skončit v čele obce starostka Marie Pšeničková, nahradí ji opět žena? Nejvíc hlasů získala dvaačtyřicetiletá Hana Maudrová, dosavadní hospodářka obecního úřadu.

Prvním sečteným městem na okrese je Dolní Bousov. Vzhledem k tomu, že tu lidé znali starostu už několik týdnů před volbami, protože sestavili pouze jednu kandidátku, jejímž byl lídrem, odpovídá tomu i účast. Volit tu přišlo pouhých 29,03 procenta lidí.

Klášter Hradiště nad Jizerou nakonec dosáhl volební účasti 47,20 procenta. Vyhrála tu ČSSD, která získala pět mandátů, HASIČI mají čtyři.

Vysokou volební účast, 87,76 procenta, hlásí v jednom z nejmenších volebních okrsků, v Neveklovicích. Obec se dlouhodobě potýká s problémy, stávající starostka Lenka Škodová získala pouhých devět hlasů.

Židněves už je také sečtená, zvítězila zde Nová volba pro Židněves, která získala šest mandátů, v zastupitesktvu ještě usedne nezávislý kandidát Zdeněk Vácha. Volit tady přišlo 63,30 procenta lidí.

V Bílé Hlíně byla volební účast 60,67, a kandidáty ČSSD, kteří šli do voleb jako jediní,  tu podpořilo 54 voličů z 89. Kandidátku vedla současná starostka Šárka Bencová.

Ještě vyšší volební účast, úctyhodných 65,22 procenta, zaznamenali v Mohelnici nad Jizerou. K volbám přišlo 45 lidí, kteří vyjádřili důvěru lidem z SNK pro Mohelnici.

V Rabakově volilo dokonce 74,51 procenta všech voličů, 38 zdejších obyvatel hlasovalo pro devět kandidátů hnutí Za krásný Rabakov.

V Rokytovci kandidovalo šest lidí, zvoleni byli Ing. Josef Eliáš, Ladislava Eliášová, Gejza Horváth, Václav Kellner a 5 Pavel Mrňavý. Volební účast tu byla 64,22 procenta, hlasovalo 70 lidí.

Zatím nejnižší volební účast mají Lhotky, hlasovalo tu pouhých 33,33 procenta lidí. Nejvíc hlasů dostal Petr Linhart, nasazený jako čtyřka.

V 15 hodin je sečteno prvních třináct obcí. Velká města budou znát výsledky nejspíš až večer, v Boleslavi se čekají kolem osmé hodiny večer.

Sečteno je i v Pískové Lhotě, přišlo tu volit 370 z 561, tedy 65,95 procenta. Proti sobě stály dvě kandidátky, první "dostavba kanalizace" získala pět mandátů, sdružení "Za obec krásnější" pak čtyři.

Rabakovskou účast překonali voliči v Sezemicích, těch přišlo k volbám 74,73 procenta.

Stejně je na tom Strážiště, účast stejná jako v Sezemicích. Lidé tu vybírali sedm z devíti kandidátů hnutí "7 pro Strážiště", nejvíc hlasů dostal Josef Jindra Kabeš.

Sečteno mají i v jedné z nejmenších obcí na okrese, Kluky. Volit tu přišlo 63,08 a hlasy dostalo hnutí KLUKY SPOLEČNĚ.

Vinec hlásí volební účast procenta, do zastupitelstva se dostalo šest kandidátů hnutí Za rozvoj obce, barvy Nezávislých za vlídnou obec bude hájit pouze Karel Vaněk.