Do Franice odjel s nadějnou kadetkou Aničkou, vedle níž na planši statečně bojovaly další české reprezentantky - Kateřina Došková z Karlových Varů a Kateřina Salingerová z Litoměřic.

„Po skvěle odšermovaných skupinách a přímém postupu do nejlepší šedesát čtyřky nedaly šanci svým soupeřkám a hladce postoupily do elitní dvaatřicítky," shrnul Martin Coufal téměř hladký počáteční postup šermířek, které Bělou pod Bezdězem reprezentují nejen po Evropě.

Konkurence byla velká, a tak české šermířky měly se svými soupeřkami značnou práci. To se projevilo jako první u Kateřiny Doškové, která nestačila na reprezentantku z Estonska a prohrála s ní.

Los soutěže svedl další dvě zástupkyně na sebe. Šťastnější byla Anička Coufalová, která následně vyzvala k souboji o finálovou osmičku reprezentantku Polska.

„Po statečném výkonu Anička prohrála a obsadila na mistrovství světa fantastické jedenácté místo," zhodnotil Martin Coufal. Ani další dvě šermířky si nevedly vůbec špatně. Kateřina Salingerová vybojovala čtyřiadvacátou příčku, Kateřina Došková byla ještě jedno místo lepší.

Kadetskou úroveň mají sice bělští šermíři za sebou, avšak už teď trénují na čtvrtek, kdy zkusí štěstí v juniorkách.

Nejen dívky dělají světové jméno 1.FC Bělá pod Bezdězem. Na třicátém devátém ročníku největšího světového turnaje pro šermíře do patnácti let Challenge Wratislavia 2016 v polské Wroclawi se v dobrém světle ukázali zase kordisté. V konkurenci 157 šermířů nejlépe obstál František Coufal, který zvítězil na na plné čáře. Martin Novák vybojoval 86. pozici a Matyáš Landovský 95. místo.