„Budování kanalizace ve Veselé trvalo dva roky. Stavba již prošla kolaudací a je připravena k uvedení do provozu. Jsem rád, že se ulevilo jak místním obyvatelům, tak řidičům, kterým práce v tomto úseku znemožňovaly plynulý průjezd," podotkl starosta Hradiště Arnošt Vajzr se značnou úlevou ve tváři.
Dnešním dnem tak mohou místní obyvatelé dát sbohem svým septikům a začít se na novou kanalizaci napojovat.

Vše je tedy již v jejich režii a finančních možnostech. Vlastní připojení si totiž zajišťuje každý sám. 
Kanalizace ve Veselé zcela jistě zlepšila životní prostředí, ale jejím vybudováním, v návaznosti na hlavní kanalizační přivaděč a stoku „A", jejíž další části se v Mnichově Hradišti stále budují, bude navíc i zajištěna dostatečná kapacita pro splaškové vody odváděné z města i při navýšení počtu obyvatel. Na své si přijde i čistička. 

„Součástí rozsáhlého projektu je i rekonstrukce čistírny odpadních vod. Pro její chod byla totiž zvolena moderní technologie, jež zajistí mnohem vyšší stupeň čistoty vody. Do Jizery tak po vyčištění splaškové vody poteče voda výrazně čistší," vysvětlil výhody starosta Vajzr. I stávající čistička však splňuje předepsané limity. 

Kanalizace ve Veselé, včetně hlavního přivaděče – takzvané trasy B – hlavního přivaděče, stála 150 miliónů korun, rekonstrukce čistírny odpadních vod pak vyšla na 130 miliónů korun.  Stoka A – trasa od bývalého Liazu k nádraží – vyjde na 170 miliónů korun.

„Po sečtení se dostáváme na téměř půl miliardy korun, a nebylo úplně lehké je sehnat. Velmi nám také pomohl boleslavský Vak, který připravil projekt Mladoboleslavsko dvě. Přímé náklady města činí osmdesát pět miliónů korun a jsme kvůli kanalizaci zatíženi úvěrem," doplnil starosta.