Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Septiky vystřídala kanalizace, ve Veselé je definitivně hotovo

Veselá - Obyvatelé Hradiště si mohou oddychnout. Kanalizace ve Veselé je dokončena a v místní části města je zase klid

16.7.2013
SDÍLEJ:

Budování kanalizace. Ilustrační fotoFoto: Deník

„Budování kanalizace ve Veselé trvalo dva roky. Stavba již prošla kolaudací a je připravena k uvedení do provozu. Jsem rád, že se ulevilo jak místním obyvatelům, tak řidičům, kterým práce v tomto úseku znemožňovaly plynulý průjezd," podotkl starosta Hradiště Arnošt Vajzr se značnou úlevou ve tváři.
Dnešním dnem tak mohou místní obyvatelé dát sbohem svým septikům a začít se na novou kanalizaci napojovat.

Vše je tedy již v jejich režii a finančních možnostech. Vlastní připojení si totiž zajišťuje každý sám. 
Kanalizace ve Veselé zcela jistě zlepšila životní prostředí, ale jejím vybudováním, v návaznosti na hlavní kanalizační přivaděč a stoku „A", jejíž další části se v Mnichově Hradišti stále budují, bude navíc i zajištěna dostatečná kapacita pro splaškové vody odváděné z města i při navýšení počtu obyvatel. Na své si přijde i čistička. 

„Součástí rozsáhlého projektu je i rekonstrukce čistírny odpadních vod. Pro její chod byla totiž zvolena moderní technologie, jež zajistí mnohem vyšší stupeň čistoty vody. Do Jizery tak po vyčištění splaškové vody poteče voda výrazně čistší," vysvětlil výhody starosta Vajzr. I stávající čistička však splňuje předepsané limity. 

Kanalizace ve Veselé, včetně hlavního přivaděče – takzvané trasy B – hlavního přivaděče, stála 150 miliónů korun, rekonstrukce čistírny odpadních vod pak vyšla na 130 miliónů korun.  Stoka A – trasa od bývalého Liazu k nádraží – vyjde na 170 miliónů korun.

„Po sečtení se dostáváme na téměř půl miliardy korun, a nebylo úplně lehké je sehnat. Velmi nám také pomohl boleslavský Vak, který připravil projekt Mladoboleslavsko dvě. Přímé náklady města činí osmdesát pět miliónů korun a jsme kvůli kanalizaci zatíženi úvěrem," doplnil starosta.    

Autor: Petra Kuldová

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení