V tělocvičně Základní školy na Komenského náměstí se dnes uskutečnila první část projektu 1. seniorských sportovních her 2008.

Jednatřicet seniorů rozdělených do čtyř družstev zde změřilo své síly ve čtyřech atletických disciplinách. Vítězem v soutěži týmů se stal Klub Univerzity 3. věku, v kategorii jednotlivců kraloval ve třech disciplinách Zdeněk Gola, ve čtvrté pak zvítězila Ludmila Rypáková.

Akce, která získala finanční podporu i z fondu primátora města, se připravovala původně pod širým nebem na hřišti 1. základní školy, ale nepříznivé počasí vše zkomplikovalo. Takzvaná mokrá varianta v tělocvičně 2. základní školy ovšem nakonec vyšla a celý projekt tak úspěšně odstartoval.

Zahájení akce se zúčastnili i náměstkové primátora Jan Smutný a Jaroslav Polívka, kteří přítomné přivítali a povzbudili k dobrým výkonům. Soutěžní zápolení vyvrcholilo vyhlášením výsledků a předáním cen, jejichž pořízení umožnil i finanční příspěvek z fondu primátora města. Organizátorem projektu jsou Služba škole Mladá Boleslav, Klub Univerzity 3. věku a volného času seniorů a Městský klub seniorů. Hlavními organizátorkami byly Helena Červená a Eva Pešková. Na akci se podílí i město v rámci projektu Zdravé město.

„Myslím, že to dnes dopadlo dobře, překonali jsme všechny nezdary, které se na nás řítily, včetně počasí a neúčasti některých nemocných soutěžících i rozhodčích. Dopadlo to dobře, líbilo se mi zejména to, že všichni soutěžili naplno, nebáli se, nestyděli se. V tom je ten úspěch. Příští rok jich bude určitě ještě víc,“ řekla Helena Červená, jedna z organizátorek.

V soutěži družstev zvítězil Klub Univerzity III. věku, druhý skončil Klub TJ Sokol, třetí Klub Čejetice a na 4. místě se umístil Městský klub seniorů DPS. Jak ovšem organizátoři zdůraznili, všichni soutěžící nezávisle na výsledku si zaslouží obdiv a poděkování.

V soutěži jednotlivců zvítězil v hodu na koš, ve skoku z místa i v běhu přes překážky na čas Zdeněk Gola, ve zbývající kategorii v hodu kriketovým míčkem na cíl zvítězila Ludmila Rypáková.

Vítězové získali poháry, knihy, diplomy a další ceny, všichni účastníci pak vzpomínkový list. Mezi účastníky soutěže početně kralovaly ženy v počtu 29, muži byli jen dva.

Druhá část v podobě turistického pochodu bude následovat 28. května, kdy senioři vyrazí na pochod od budovy magistrátu na Komenského náměstí přes lesopark Štěpánka až k restauraci v Řepově.

Třetí, plavecká, část se připravuje na září.