Domov se zvláštním režimem poskytuje potřebnou péči lidem, kteří v důsledku psychického onemocnění potřebují pravidelnou pomoc v případě, kdy nemůžou zůstat ve své domácnosti. Středisko se individuálním přístupem snaží vytvářet důstojné podmínky pro prožití a dožití pokojného stáří. „Chceme poskytnout seniorům takovou míru podpory a péče, která umožní zachování dosavadních vztahů s rodinou, okolím a jejich co nejdelší soběstačnost,“ uvádí na webu.

Středisko je v provozu od roku 1999. Svým klientům poskytuje nepřeberné množství volnočasových aktivit, jako je například zpívání, cvičení, ruční práce, společenské hry nebo trénování paměti. Mimo pravidelné aktivity si klienti mohou užít speciální akce během roku. Na začátku června zde proběhly Anežské slavnosti, v květnu například canisterapie nebo divadelní představení.

Radní Středočeského kraje minulý týden schválili přístavbu budovy, ve které se bude nacházet nová jídelna s kuchyní a také společenské prostory pro klienty. „Díky přístavbě dojde k rozšíření domova o jedno patro s 18 novými lůžky. V současnosti v zařízení je 62 klientů, kteří bydlí v 31 dvoulůžkových pokojích,“ upřesňuje radní pro oblast sociálních věcí Martin Hrabánek. Předpokládané náklady se vyšplhají na 102 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat: Jiřičky z Mladé Boleslavi míří za oceán. Předtím pořádají konkurz na nové členy

Koncert Jiřiček v rámci Noci kostelů 2024 | Video: Nikola Herpaiová