Po čtyřech dnech skončily včera odpoledne v pořadí třetí sportovní hry seniorů, které v letošním roce uchvátily na stovku lidí. Nejstaršímu účastníkovi bylo téměř 90 let.

Na prvním místě je podle Heleny Bubnové, koordinátorky projektu Zdravé město to, že všechno dopadlo dobře po stránce zdravotní. „Nikdo nebyl zraněn a i ti nejstarší účastníci doběhli, dojeli a doplavali ve zdraví, z čehož mám velkou radost,“ uvedla pro Deník Bubnová.

Největší zájem měli sportovci o atletiku. „Byla výborná i díky skvělým disciplínám a také díky přípravě, o níž se postarali pan Fojta a pan Kukla a také rozhodčím, kteří se ujali těchto her a povznesli je výš, oproti loňskému roku,“ míní Bubnová.

Počátek seniorských her byl více nadšený, disciplíny hravější a také lehčí. Později do nich vstoupil tým bývalých atletů, kteří měli pocit, že by vše mohlo být více přísnější a zaměřené spíše na výkonnost. „Možná toho se někteří senioři zalekli, ale jak už jsem řekla, letošní účast byla dobrá,“ dodala Helena Bubnová.

Senioři ve vzdělávacím centru Na Karmeli získali medaile, diplomy a také balíčky s vitamíny od zdravotní pojišťovny.