"Senioři i zdravotně znevýhodnění lidé s trvalým pobytem ve městě, kteří jsou zároveň držiteli platné městské karty, mají nyní možnost dostat se za rozumné ceny z místa svého bydliště například k lékaři, na úřady, na poštu, na hřbitov, na nádraží, do kostela či na další důležitá místa v katastru Mladé Boleslavi. Jedna cesta, tedy jedním směrem, vyjde na 20 korun, zpáteční cesta se počítá jako jízda druhá. Pokud klient nutně vyžaduje druhou osobu jako asistenta, může tento jet s ním zdarma," uvedla náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová, která je garantem celého projektu Senior Taxi.

Jízdu je nutno objednávat u jejích poskytovatelů na jeden den dopředu, v případě pozdní objednávky nelze garantovat, že bude mít služba volnou kapacitu. Jinak ale Senior taxi jezdí sedm dní v týdnu 24 hodin denně.

V posledních dnech před startem projektu se navíc udála důležitá změna. Jeden z partnerů, který původně slíbil službu poskytovat, z projektu na poslední chvíli vycouval. Místo původních tří poskytovatelů tak nyní zůstalo Senior Taxi pouze v režii dvou – Centraltaxi a VIP Line. Centraltaxi lze objednávat na lince 702 055 088, na VIP Line se zákazníci dovolají na čísle 606 041 845.

"Jsem velmi ráda, že se celý projekt nakonec podařilo dotáhnout do zdárného konce. Nebylo to vždy tak zcela jednoduché," uvedla náměstkyně primátor Zdeňka Veškrnová.