Dnes ve dvě hodiny odpoledne se znovu otevřely volební místnosti na Mladoboleslavsku a Turnovsku, a lidé začali vybírat v druhém kole senátora.

Zastupovat náš region v horní komoře parlamentu mohou v tuto chvíli už jen dva lidé. A my máme ještě zítra do 14 hodin šanci ovlivnit svým hlasem, kdo z nich to bude.

Na jedné straně současný náměstek primátora města Mladá Boleslav Adolf Beznoska, na straně druhé stávající senátor Jaromír Jermář.

Oba vyzývají voliče, aby nezůstávali doma a šli k volbám. Volební účast je ale podle očekávání alespoň za první den dost nízká, lidé rozhodně nevzali volební místnosti útokem.

"Lidé chodí tak nějak kontinuálně, žádné velké návaly jsme nezaznamenali. Určitě se to nedá srovnat s minulým týdnem," prozradila dnes v podvečer předsedkyně volební komise na 3. základní škole v Mladé Boleslavi.

"Podle předběžných údajů ze 17 největších vybraných volebních okrsků přišlo do 20 hodin v Mladé Boleslavi odevzdat svůj hlas zhruba 18,5 procenta voličů," uvedl tiskový pracovník magistrátu města Pavel Šubrt.

Další předběžné údaje by měly být k dispozici kolem zítřejšího poledne, volební místnosti se pak uzavřou ve 14 hodin. Konečné výsledky by mohly být známy zítra večer, s ohledem na předchozí zkušenosti údajně kolem dvacáté hodiny.

Některé lidi od účasti ve volbách odradilo třeba to, že ve schránkách nenašli hlasovací lístky. Pro druhé kolo je totiž voliči nedostanou předem domů, ale obdrží je přímo ve volební místnosti v době voleb. Stačí tedy přijít s občanským průkazem na obvyklé místo.