Někteří politici rozjíždějí kampaň pomalu, jiní na nás už útočí delší dobu. Kdo se tedy bude v říjnu ucházet o naše hlasy?

V pondělí odstartoval kampaň stávající senátor Jaromír Jermář (ČSSD), který by si rád svou senátní misi zopakoval. „Moje kampaň bude kontaktní, nic okázalého a pompézního, žádný předvolební guláš, budu se prostě setkávat a mluvit s lidmi, jako jsem to ostatně dělal celé volební období," prozradil Jaromír Jermář.

Jeho soupeřem z druhé strany politického spektra je současný náměstek primátora Mladé Boleslavi Adolf Beznoska, který kandiduje za ODS a jehož kampaň už několik týdnů běží. Hodně se prezentuje pomocí sociálních sítí, zejména Facebooku, řidiči také mohou vidět řadu jeho bilboardů na rychlostní silnici R 10.

Komunistickou stranu Čech a Moravy zastupuje v regionu už tradičně starosta Luštěnic a milovník kaktusů Václav Jakubec.

Dalším kandidátem je nestraník, bývalý fotbalový trenér boleslavské mládeže Karel Stanner, kterého nasadila do boje už na jaře TOP 09. Stanner se v kampani obrací především na rodiny s dětmi.

Esem v rukávu Zelených na Mladoboleslavsku je Jáchym Topol, jeden z nejuznávanějších současných spisovatelů, básník a dramatik, držitel prestižní Ceny Jaroslava Seiferta.

Za Svobodné kandiduje bývalý senátor a lékař Jaroslav Mitlener, někdejší primář boleslavské ortopedie a v současné době soukromý ortoped, který uvádí, že chce posílit pravomoc senátu a bojovat proti omezování svobody.

Dalším lékařem, který by rád vyměnil bílý plášť za politickou židli, je Karel Horák, který kandiduje za novou stranu bývalého premiéra Jiřího Paroubka LEV 21.

Dnes krátce po poledni bylo potrvzeno jméno dalšího kandidáta. Jak jsme informovali, mužem číslo jedna, který bude hájit barvy iniciativy Ano 2011 podnikatele Andreje Babiše, se stal skutečně František Petrtýl. Ten je majitelem stavební firmy Gema a členem představenstva FK Mladá Boleslav, patří mu i sportovní centrum Sparing.

Kandidátní listiny se budou ale definitivně uzavírat až 7. srpna, do té doby tedy ještě může dojít je změnám, o nichž vás bude Deník samozřejmě informovat.