„Odcizil jich celkem šest. Poslední sedmé se mu stalo osudným," sdělila mluvčí mladoboleslavské policie Markéta Johnová.

Na svou poslední pouť se vypravil přímo do dvora odvodního oddělení policie. Zřejmě se domníval, že pod svícnem bude největší tma, a tak se pravděpodobně nebál, že bude odhalený. Jeho plán tentokrát ale nevyšel. Policisté ho zadrželi přímo při činu. V jejich poutech skončil ve chvíli, kdy se chystal zmocnit se horského kola.

Jak potvrdila policejní mluvčí, měl jen malou šanci zapírat. „A proto se pod tíhou důkazů přiznal k dalším krádežím stejného sortimentu, tedy jízdních kol a jejich příslušenství. Bral je hlavně na Mladoboleslavsku," informovala Markéta Johnová.

Pokud se mu někde naskytla možnost ukrást elektroniku, nepohrdl. Dokonce odcizil i mobilní telefon muži, který usnul v jednom z místních parků.

Ani v letošním roce jeho četné krádeže neustaly. Naopak. Koncem února vnikl do stánku rychlého občerstvení, kde se soustředil na prodejní automat. Z něj odcizil drobné hračky a k nim přidal i finanční hotovost.

Kradl ve sportovní hale

Ani tento čin ho zřejmě úplně neuspokojil, a proto se vydal na svou misi také do sportovní haly gymnázia. Zde se podle policejní mluvčí snažil odcizit měděné okapy v celkové délce sedm metrů.

„Byl ale vyrušen okolním hlukem, a tak z místa činu utekl s nepořízenou," konstatovala Markéta Johnová.

Přestože okapy nakonec zůstaly na místě, škole vznikla škoda za několik tisíc korun. Avšak to stále nebylo vše, čeho se dopustil.

Policisté při důkladné kontrole dalšího místa, které také poctil návštěvou, zjistili, že nezjištěným psacím předmětem poškodil rám žaluzie před vstupními dveřmi do jedné z prodejen v Mladé Boleslavi.

„V posledních pěti měsících způsobil škodu za téměř sto tisíc korun. Kriminalisté muži už sdělili obvinění, a to z pokračujícího přečinu krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody," vyjmenovala mluvčí mladoboleslavské policie.

Obviněný byl propuštěn a jeho případ bude došetřen na svobodě. Vzhledem ke způsobené škodě a tomu, že byl v posledních třech letech za podobné skutky odsouzen, může ve vězení strávit až pět let.