Když se strážníci se ženou nedávno střetli, byla obklopena hromadami odpadků z blízkých kontejnerů a popelnic, ty prý bránila jako ten nejcennější majetek.

„Strážníci jí oznámili, že se dopustila přestupku, nahlásili ji na magistrát a požádali Compag o úklid místa. Nic víc bohužel jim bohužel zákony nedovolují,“ uvedla mluvčí boleslavského magistrátu Šárka Charousková.

A tak na místo přijeli pracovníci Compagu, aby vše uklidili. Po 24 hodinách se na kontrolu vrátili policisté a bezdomovkyni opět našli uprostřed veliké hromady odpadků, které za tu dobu stihla nanosit zpět.

„Žena se zjištěným přestupkem nesouhlasila, proto strážník celou událost oznámil na příslušný správní odbor magistrátu města Mladá Boleslav k dořešení," popsal velitel městské policie Tomáš Kypta.

A znovu následoval úklid. Pořádek však vydržel na místě jenom chviličku. „Problém je v tom, že žena svou situaci řešit nechce a tvrdí, že je na ulici spokojená. Podle lékařů je sice psychicky nemocná, nicméně svéprávná, tudíž je rozhodnutí, zda vyhledá odbornou pomoc, pouze na ní,“ doplnila Charousková.

Podle magistrátu právě v důsledku toho může sama rozhodnout také o tom, že bude dobrovolně žít právě na ulici.