Hodně neklidnou noc mají za sebou záchranáři na Mladoboleslavsku. Vše odstartovalo už ve středu dopoledne v Benátkách nad Jizerou, v prostoru bývalého letního kina. Nalezen tam totiž byl postřelený starší muž.

Na místo okamžitě vyrazila z Mladé Boleslavi posádka rychlé lékařské pomoci a také policisté. Záchranáři na místě zjistili, že padesátiletý muž má na místě velmi vážné poranění hrudníku. Deníku to řekl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. „Policisté na místě zjistili, že muž byl do hrudníku střelen,“ uvedl Mareš.

Muž po příjezdu záchranářů přivědomí a tak jim řekl, že sám postřelil. Nešlo přitom o klasickou střelnou zbraň, ale o podomácky vyrobenou. „Tu policisté na místě také zajistili,“ uvedl dále Mareš.

Rozsah mužových zranění byl ale tak vážný, že mladoboleslavští záchranáři na místo raději přivolali vrtulník letecké záchranné služby. Ten jej následně transportoval do nemocnice v Praze.

Zda muž mluvil pravdu a postřelil se sám, teď zkoumají kriminalisté.

Šťastněji dopadl pokus o sebevraždu v Mladé Boleslavi. Pár minut před půl devátou večer přišel mladý cizinec do Vodkovy ulice v Mladé Boleslavi. Odkud vede do údolí v Ptácké ulici v Mladé Boleslavi kovový svod s elektrickými kabely. Na ten se nešťastný muž posadil s tím, že skočí. Muže brečícího ve velké výšce si ale všiml kolem procházející muž a zavolal strážníky městské policie. Hlídka na místo ihned vyrazila a našla tam na půl svlečeného podnapilého muže, který se chystá skočit dolů. Strážníci o všem informovali jak záchranou službu, tak i hasiče. Okamžitě se také dali s mužem do řeči. „Uvedl, že dostal výpověď v zaměstnání,“ řekl Stanislav Lepeška z Městské policie v Mladé Boleslavi.

Hasiči na místě začali zjišťovat, zda půjde do velké hloubky v Ptácké ulici umístit dopadové matrace. Mezitím muž stále seděl na vrcholku skály a kouřit cigarety, kterými jej zásobovali strážníci, aby s mužem mohli o jeho problémech mluvit. Podle mluvčího mladoboleslavské policie Ladislava Mareše byl na místo přivolán i psycholog.

Na místo pak přišel mužům kamarád, který mu začal sebevraždu také rozmlouvat. „Když muž vykouřil skoro celou krabičku, tak si svůj úmysl naštěstí rozmyslel a patnáct minut před desátou hodinou slezl dolů,“ uvedl dále Stanislav Lepeška z městské policie.

Okamžitě byl předán do péče lékaře a převezen na další vyšetření.