Nádherně slunečné, i když mrazivé čtvrteční ráno 31. prosince nebylo výjimkou, a už od půl deváté se v lesoparku Štěpánka scházeli první nedočkavci.

O tom, že skutečně i v Boleslavi přituhlo, se lidé přesvědčili už ve frontě na registraci, a jelikož se Silvestrovský běh konal už po čtyřiatřicáté, účast byla skutečně hojná.

Běželo se celkem v šestnácti kategoriích, a to od úplně nejmenších (nejmladší závodnici byl rok a půl) až po seniory. Nejmladší závodbíci běželi 150 metrů, v dospělých kategoriích byla dráha jako obvykle dlouhá tři kilometry a opanoval ji člen zdejšího atletického klubu Sebastián Vošvrda.

Jak ale připomněl předseda boleslavského atletického oddílu (který spolu se zdejším Sokolem akci organizuje) Vladimír Koudelka, tento závod není o výkonech. "Jsme rádi za každého, kdo se rozhodne s námi takto aktivně strávit Silvestr, není důležité stanout na stupních vítězů," řekl.

Chladné počasí bylo drobnou komplikací nejen pro závodníky, kterým tuhly před během svaly, ale i pro početnou diváckou obec. "Jelikož mrzne, bohužel zamrzly i toalety. Můžete tedy použít ty v přírodě, alespoň bude mít firma Compag zítra do uklízet," rozesmála přítomné moderátorka akce Andrea Kroupová.