A protože se žádné narozeniny neobejdou bez oslavy, nebylo tomu jinak ani v případě školy. Při příležitosti výročí se škola v pátek otevřela veřejnosti a lidé tak měli jedinečnou příležitost nahlédnout do jejich prostor. Žáci a pedagogové připravili pro návštěvníky bohatý program, který zahájil školní pěvecký sbor Tónička.

Ještě předtím se ale úvodního slova ujala ředitelka školy Ivana Pacovská, která seznámila přítomné s některými zajímavými čísly. „Během historie školy se například desetkrát změnil její název, vyučovalo se celkem podle deseti vzdělávacích programů a za dobu, co zařízení funguje, tu působilo deset ředitelů a ředitelek," vyjmenovala jen některé zajímavosti ředitelka a dodala, že podle matričních zápisů prošlo školou od jejího vzniku do současnosti více než čtyři tisíce žáků.

Oslav se zúčastnila i bývalá pedagožka a ředitelka Božena Feřtová, která letos rovněž oslaví významné životní jubileum. V červenci na dortu sfoukne devadesát pět svíček. Když přebírala od současné ředitelky květinu, v jejích očích se leskly slzy a přítomní jí poděkovali dlouhým potleskem.

Program se následně přesunul na školní zahradu, kde pro děti byla připravena spousta soutěží a také skákací hrad.

Návštěvníci mohli také po celý den nahlédnout do tříd, kdy celé první patro bylo věnováno historii a vedení školy si s výstavou dalo opravdu záležet. K vidění bylo například kladívko, kterým se poklepával základní kámen, nebo osnovy pomocné školy z roku 1927. Veškerá zde vystavená stavební dokumentace byla originální. Celý den provázela příjemná a pohodová atmosféra a dobrou náladu nikomu nezkazila ani krátká přeháňka.