Jen za květen zaznamenali přes 27 tisíc výpůjček, což je oproti loňskému květnu nárůst o 28 procent.

„Snažíme se tento trend podpořit i rozšiřováním sítě cyklostezek. Boleslaví jich nyní vede 22 kilometrů a už brzy bude možné dostat se po páteřních cyklostezkách bezpečně z jedné strany města na druhou,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Město kromě toho stále hradí prvních 15 minut jízdy na sdílených kolech, aby motivovalo místní k jejich používání. „Sdílená kola spolu s námi podporuje i automobilka Škoda,“ dodal Bouška.

Nyní jezdí po městě nejméně 140 mechanických kol a 10 elektrokol. Bikesharing se rychle stal oblíbenou dopravní alternativou, za 15 minut zdarma se člověk dostane na mechanickém kole prakticky na druhu stranu města. Aktuálně má aplikaci staženou 14 300 lidí. Květnový rekordman si během tohoto měsíce půjčil sdílené kolo sto třicetkrát.

V červnu má cyklisty dostat na sdílená kola i soutěž o zajímavé ceny. Stačí mít staženou aplikaci nextbike, zaregistrovat se stejným mailem na jejich odkazu a pak už jen jezdit. Pokaždé, když součet jízd všech soutěžících překoná určitou hranici, vylosuje provozovatel výherce některé z cen. Soutěží se například o víkend v Amsterdamu, víkend v Kodani nebo chytré hodinky.