Historie rybářských závodů v Loukově u Mnichova Hradiště sahá až do období po druhé světové válce. Od té doby se každý rok sjíždí rybáři z širokého okolí na tradiční závody.

Jedním ze soutěžících, kteří do Loukova dorazila, byl i Martin Jiránek. „Přijel jsem na závody až z Liberce, ovšem právě odsud pocházím, takže by se dalo říct, že se sem vracím,“ prozradil rybář.

Závodů se účastní už asi po dvacáté. I když v tomto ročníku se mu příliš nedařilo a rybkám se na háček příliš nechtělo, pohled do minulosti svědčí o tom, že několik výborných umístění si na svůj účet už mohl přeci jen zapsat. Umístil se několikrát na druhém a třetím místě.

Tajná návnada

Tu nejlepší návnadu, díky níž se dá z tůně u Loukova vylovit co nejvíce ryb, většina rybářů úzkostlivě tají. Jak také jinak.

Martin Jiránek například loví na kolínka. Jak také poznamenal, vytáhnout ven z vody se dá u Loukova opravdu hodně ryb. Jeho největší dosavadní úlovek byl kapr velký 60 centimetrů. Z prvenství se nakonec mohl radovat Luboš Zeman ze Semil. Během závodů se mu podařilo nachytat přes devět kilogramů ryb.

TI NEJLEPŠÍ…
1. místo
Luboš Zeman – 9,240 kg
2. místo
Jiří Novák – 8,880 kg
3. místo
Antonín Hutký – 8,160 kg

Jednou ročně nestačí

Zhruba od padesátých let se loukovské závody konají pravidelně každý rok. Jak Deníku řekl jednatel závodů Jiří Kraus, v posledních letech se tam rybáři sjíždějí dokonce dvakrát ročně. „Závody se konají na jaře a na podzim,“ řekl Kraus. Kromě dospělých si přijíždí zarybařit i děti.

Závod je už tak známý, že kromě rybářů z nejbližšího okolí přijíždí do Loukova i lidé z poměrně velké dálky. Jak už bylo uvedeno, dorazili rybáři z Liberce, ale také z České Lípy, Lovosic, Mladé Boleslavi, nebo dokonce až z Kraslic.

Na ty nejúspěšnější lovce pak čekaly ceny v podobě horského kola, televize, mikrovlnky a mnoha dalších.