Nůž s dlouhou čepelí se pravděpodobně zaleskl v odpoledním slunci, a tak neunikl pozornosti kolemjdoucího. Ten naštěstí nezačal panikařit, ale okamžitě vytočil číslo na strážníky, jimž celou situace vysvětlil a popsal.

„Informaci jsme přijali pět minut po půl druhé. Pracovnice městského kamerového systému ihned zareagovala a muže kamerou nalezla v ulici Kollárova," popsal mluvčí mladoboleslavských strážníků Tomáš Kypta s tím, že nejbližší hlídka proto okamžitě vyjela na místo.

close NŮŽ, který mohl vystrašit kolemjdoucí v Mladé Boleslav zoom_in

Na záběru bylo zřetelně vidět, jak se muž svižnou chůzí ubírá k ulici Jičínská. Tam také strážníci muže dostihli, zastavili a podrobili důkladné kontrole.

„Hlídka ho okamžitě vyzvala, aby nůž odložil a předložil doklad totožnost. Muž se nebránil, dělal vše dle pokynů strážníků," konstatoval šéf městské policie.

Při prověřování se však strážníci dozvěděli, že chození s nožem v ruce na veřejnosti patří k jeho zálibě. Kvůli jeho podivnému chování a vyjádření přivolali na místo ještě státní policisty, kteří si muže převzali a odvezli na služebnu k dalšímu prošetření události.