Celkem tři nové měřiče rychlosti jsou nově umístěny na území města. To se dlouhodobě potýká s problémy v dopravě. Samozřejmě především s nepřiměřenou rychlostí projíždějících automobilů a kamionů. „V Benátkách je zvýšený průjezd kamionů, je to reakce na zavedení poplatků na dálnicích a rychlostních komunikacích,“ uvedl Jaroslav Král, starosta Benátek nad Jizerou.

Město má navíc polohu, ve které se protínají průtahy silnic druhých tříd a pro řidiče nákladních vozidel jsou trasově výhodné. „Průjezdu kamionů zatím zabránit nemůžeme. Chceme však instalovat další radary,“ řekl před časem Jaroslav Král. Tak se také stalo. Nové měřiče rychlosti se statistickými radary jsou umístěny na třech místech. Jsou jimi Pickova ulice – směr od Zdětína, Mladská ulice – směr od skládky a v Pražské ulici – směr od Prahy.

Nové radary stály 372 tisíc korun. Městu se na zařízení podařilo také získat dotaci od Středočeského kraje ve výši osmdesáti procent výdajů.
Benátky nad Jizerou, které jsou problematikou průjezdu kamionů zužovány již dlouhou dobu, budou podporovat iniciativu na vytvoření nových zákonů. Ty budou omezovat právě průjezd kamionů obcemi.