Sto patnáct let od svého založení slaví v těchto dnech mladoboleslavská organizace Českého rybářského svazu. Její založení se traduje na 23. března 1892. O výročí informoval boleslavské rybáře na výroční schůzi v Domu kultury její předseda Jan Bačina.
„Historie naší organizace je dlouhodobá, bohatá a pestrá. Svědčí o dobré práci a iniciativě několika generací rybářů,“ uvedl při výroční schůzi předseda rybářského svazu Jan Bačina.
Členové rybářského svazu pečují o bohatství ryb v revírech řeky Jizery, Klenice a Skalského potoka. „Naše organizace Českého rybářského svazu je nejen první v kraji, ale také jednou z největších ve Středočeském územním svazu,“ uvedl Bačina.
Kladné hodnocení je třeba vyjádřit například při práci s dětmi a mládeží. „Celoročně je o ně postaráno v rybářském kroužku, na který přispíváme a kde tráví určitou část svého volného času, což je pro nás rybáře potěšitelnou zprávou pro udržení členské základny,“ uvedl Bačina. Jak dál poznamenal, věří, že svaz bude i nadále v této činnosti úspěšně pokračovat.
Historicky prvním předsedou Prvního rybářského spolku na řece Jizeře a jejích přítocích byl od roku 1892 Jan Mrfait.
V roce 1957 byl založen Československý rybářský svaz, který letos oslavil 50 let, a došlo k přejmenování místního spolku na Místní organizaci Československého rybářského svazu. V jejím čele stanul předseda František Silovský.
Mladoboleslavským rybářům se v loňském roce podařilo nasadit na mimopstruhové revíry více jak 22 tisíc kusů kapra a téměř 40 tisíc kusů bílé ryby, tedy plotic, cejna, perlína nebo karase.
Pstruhové revíry jsou od loňského roku bohatší o 22,5 tisíc kusů štiky a jednoho tisíce pstruha obecného.
