Město se například chystá revitalizovat zeleň na benáteckém hřbitově. „Už jsme podali žádost na ministerstvo životního prostředí a dostali jsme zprávu, že ji registrovali. Teď jen zbývá čekat, jak to dopadne," nastínil aktuální situaci Jaroslav Král.

Kromě toho radnice připravuje také rekonstrukci chodníku v ulici Mladská. Benátky v tomto případě počítaly s finanční pomocí Středočeského kraje, který by se podílel na modernizaci části jmenované ulice. Vzhledem k tomu, že kraj od slibů upustil, musí radnice opravu chodníku zainvestovat ze svého. Jak ale starosta sdělil, pokusí se získat dotaci od Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Město má k dispozici také dokumentaci na rekonstrukci zdejší základní umělecké školy. Radnici by v tomto případě čekala celkem náročná stavební úprava. Proto ještě není jasné, zda práce po výběrovém řízení na zhotovitele provedou v jedné etapě, či ji rozdělí do dvou. „Opravit je potřeba střechu, což je priorita, a poté vnitřní prostory. Pokud se to povede, rádi bychom začali už v zimě," řekl Jaroslav Král.

Opraví domov seniorů

Stavební úpravy však podle jeho slov budou nutné i na domově seniorů. „Neodpovídají zde šířky dveří novým předpisům. Předělat musíme nechat i sociální zařízení. Z tohoto důvodu jsme už podali žádost o dotaci na ministerstvo práce a sociálních věcí," vysvětlil starosta.

Plné ruce práce má město i s chystání strategického plánu. Tvůrci už za sebou mají společnou schůzku všech pracovních skupin za jednotlivé oblasti. Jejich hlavním úkolem je být pravou rukou společnosti, která strategický plán řídí, ale také vytvořit seznam úkolů realizovaných v příštích letech. „Pochopitelně jsme provedli vyhodnocení strategického plánu, který platil do roku 2013. Budeme se snažit, aby nový plán byl kompatibilní s výzvami, které budou vyhlašované, a zároveň aby byl kompatibilní s rozvojovým materiálem kraje," dodal Jaroslav Král.

Tento dokument zpracovává speciální orgán, jehož součástí jsou nejen zástupci hospodářské komory, ale také MASek, Středočeského kraj či svazu měst a obcí. Jde v podstatě o materiál, který připravuje rozvojový program pro celé střední Čechy.