Dopravní omezení a lidé bez teplé vody. Za to všechno mohou rozsáhlé výkopové práce a s ní spojené uzavírky na náměstí Míru v Mladé Boleslavi.
„Opravdu je to k vzteku. Pracuji jako pokrývač, nebo spíš pomocný dělník při pokrývání střech. Dělám celý den venku, hodně se při práci zpotím a když se chci doma osprchovat, tak jen na pár sekund v ledové vodě. To bych opravdu někomu přál,“ stěžuje si například pan Jan P. z panelového domu nad prodejnou na náměstí Míru. Nadšení nebudou ani řidiči.

Omezení způsobila výstavba horkovodu a jeho napojení na technologické centrum Škoda Auto v Ptácké ulici. „Tyto práce v době od 21. července do 30. září postupně ovlivní dopravu na náměstí Míru, v ulici 9. května, Komenského náměstí, v ulicích Vodkova, Ptácká a Koněvova. Délka trasy výkopu bude zhruba 750 metrů. Vzhledem k velkému rozsahu této stavby budou uzavírky řešeny postupně v jednotlivých fázích,“ informoval mluvčí Magistrátu města Mladá Boleslav Pavel Šubrt.

Nejdříve řidiče čeká částečná uzavírka náměstí Míru v úseku od kruhového objezdu k České spořitelně, která bude trvat od 21. července do 31. srpna.
V této etapě výstavby horkovodu bude zachován obousměrný provoz. Z tohoto důvodu je potřeba odstranit ostrůvek na vjezdu do kruhového objezdu a dále zpevnit travnatý porost pokládkou betonových panelů a umožnit tak bezpečnou dopravu kolem stavby.

Dále budou odstraněny květináče z prostoru parkoviště na náměstí Míru a celý prostor parkoviště bude sloužit pro průjezd vozidel v obou směrech. Rezidentní parkování bude umožněno v části parkoviště přiléhající k chodníku.

Rozhodnuto je již také o úplné uzavírce na Komenského náměstí pod magistrátem ve dnech 2. srpna až 3. srpna. Objížďka je nařízena ulicí Na Karmeli.
Dále město předběžně počítá rovněž s úplnými uzavírkami v ulici Koněvova ve dnech 26. až 28. července a v ulici 9. května ve dnech 9. srpna až 15. září.