Obyvatele Benátek čeká „děsivé“ stavební období plné objížděk a omezení. Na jeho konci ovšem bude krásné náměstí, více parkovacích míst a snad i příjemnější životní prostředí.

Nová tvář Husova náměstí je už téměř na dosah. Podle nejnovějších zpráv mají Benátky velkou šanci, že zaslaný projekt rekonstrukce náměstí a okolí bude přijat výběrovou komisí regionální rady.

Projekt na rekonstrukci Husova náměstí v Benátkách nad Jizerou řeší přímo náměstí i okružní ulici Vágnerovu. „Celá rekonstrukce bude stát kolem čtyřiapadesáti milionů korun,“ uvedl Jaroslav Král, starosta Benátek nad Jizerou.

Podle plánovaných úprav náměstí se změní zevní plochy a vůbec celkový charakter prostoru. Podle slov benáteckého starosty bude však poměr mezi zelení a zastavěným povrchem přibližně padesát na padesát.

„Co se týče zeleně, budou například zachovány lípy,“ řekl benátecký starosta Jaroslav Král.

Stěžejním místem úpravy bude také kašna, z níž je v současné době pouze torzo.

V rámci rekonstrukce se bude pracovat i v ulici Vágnerova. Zde je počítáno s předlážděním pochůzných i pojezdových ploch, zakomponováním parkovacích stání i ostrůvků zeleně, úpravami vjezdů i vstupů do budov, zaústěním dešťových svodů do kanalizačního řadu a celkovou regenerací uličního prostoru.
Rovněž se plánuje rekonstrukce veřejného osvětlení a vybavení uličního prostoru prvky městského mobiliáře. Vyvolanou investicí pak budou přeložky inženýrských sítí.