VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příběh se šťastným koncem, ve kterém šlo seniorovi o 16 tisíc

MLADÁ BOLESLAV - Může se to stát i vám. Pořídíte si drahé zboží a pak jej budete chtít vrátit. Jak ale na to? Boleslavskému seniorovi v tomto případě pomohlo, že se obrátil na Boleslavský deník.

27.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Šimánek

Tři měsíce se důchodce Josef Moucha z Mladé Boleslavi strachoval, že zcela zbytečně pořídil soupravu hrnců na jedné z prezentačních akcí mělnické firmy Vertigo Trading a přišel o téměř šestnáct tisíc korun. Sotva totiž zboží převzal a zaplatil, zjistil, že stejnou soupravu, pouze od jiné firmy a za téměř poloviční cenu, pro něho pořídil jeho švagr.

 

Na vrácení měl důchodce právo

„Chtěl jsem hned zboží vrátit. Ve smlouvě má totiž firma uvedeno, že do čtrnácti dnů od uzavření smlouvy má kupující právo od smlouvy odstoupit,“ vzpomíná dnes více než osmdesátiletý Josef Moucha.


Vydal se proto do Mělníka, kde firma sídlí. Vrátil se však s nepořízenou. „Vedoucí se se mnou bavil jen přes plot a řekl mi, ať to teda sepíšu,“ říká Moucha. Senior 23. července 2007, tedy ve stanoveném termínu, dvanáct dní od podpisu smlouvy, zaslal na sídlo firmy do Mělníka písemnou žádost o odstoupení od smlouvy. Od té doby uběhly tři měsíce a nedostal žádnou odpověď.

 

Firma kontra zákazník

Jednatel společnosti Vertigo Trading Jaroslav Konrád dnes komentuje návštěvu Josefa Mouchy takto: „Opravdu u mě byl. Nabídl jsem mu, že může buď odstoupit od smlouvy, nebo získat na zakoupené zboží slevu. Říkal, že dá vědět. Když se neozval, chápal jsem to tak, že si vrácení zboží rozmyslel,“ vysvětloval Deníku jednatel Konrád.


Josef Moucha však nabídku o slevě na zboží popírá. „Řekl mi jenom to, že mám odstoupení od smlouvy poslat písemně, a víc se se mnou nebavil,“ tvrdí Moucha. Kdo ví, jak diskuze tenkrát doopravdy probíhala, když se jednatel firmy bavil se zákazníkem, kterému je dnes přes osmdesát let, jen na dálku a přes plot. Přijetí písemné žádosti o odstoupení od smlouvy však jednatel nepopíral. „Ano, opravdu mi od pana Mouchy přišlo 24. července,“ řekl. Tedy den po odeslání.


Senior Josef Moucha se po neúspěšné návštěvě firmy a neúspěšném zaslání písemné žádosti vydal do redakce Boleslavského deníku. Vysvětlil svůj problém a věci se teprve teď začaly hýbat. Do týdne od návštěvy redakce byly hrnce zpět u prodejce!

 

Prodejci ho posílali znovu do Mělníka

Redaktor Deníku se nejprve s panem Mouchou vydal na jednu z prezentačních akcí firmy Vertigo Trading v Mladé Boleslavi. Konala se v prvním patře budovy v ulici U Stadionu, ve které sídlí restaurace Start. Pokusil se od jednoho z prodejců zjistit, jak má nyní pan Moucha postupovat, aby dosáhl toho, na co má právo.


Jeden z prodejců nás v první chvíli ochotně přijal a zavedl za druhým z prodejců. I ten nás neodmítl vyslechnout, pomoci už však nedokázal.
„To musíte s vedoucím, ne se mnou. Já jsem jen prodejce, co jede na svůj živnosťák,“ odmítal prodejce problém pana Mouchy vyřešit. Taková reakce se však dala čekat.


Další otázky už nikam nevedly, stále nás odkazovali na vedoucího v Mělníku. Připadalo jim divné, že pan Moucha už jednou v Mělníku nepochodil. „To vám musejí uznat, na vrácení máte právo,“ tvrdil komunikativnější z prodejců. „Tak nakonec jsem si to snad vymyslel!“ zlobil se Josef Moucha.


Rada obou prodejců byla jednoznačná, ovšem nestála ani za zlámanou grešli. Neporadili nic, co by pan Moucha sám nevěděl. „Musíte hrnce vzít a do Mělníka odvézt, na vrácení máte právo,“ tvrdil prodejce. „Tak to abych si vzal taxíka, nebo vzal hrnce na záda!“ nelíbil se takový přístup důchodci Mouchovi. Sotva může na nohy a byl by raději, kdyby si pro zboží někdo přijel. Navíc nemá po předchozí zkušenosti jistotu, že i když sadu hrnců do Mělníka odveze, že se s ní nebude muset zase vrátit zpátky do Mladé Boleslavi.


„A nemohl by si pro zboží někdo přijet?“ zněla naše poslední otázka. „Kdepak, to musíte odvézt sami. Taková jsou reklamační pravidla, takové jsou obchodní podmínky. To je stejné pro každého v celé republice,“ ukončil rozhovor prodejce.


Setkání s prodejci Josefu Mouchovi příliš optimismu nedodalo. V tu dobu však ještě netušil, že za tři dny bude mít hrnce konečně z domu!
Nezbývalo, než znovu kontaktovat vedení firmy v Mělníku. Tentokrát se toho ujal redaktor Boleslavského deníku.

 

Najednou šlo všechno hladce

„Není problém. Písemnou žádost od pana Mouchy ve stanoveném termínu tady máme, takže pokud na odstoupení od smlouvy stále trvá, může zboží vrátit,“ reagoval jednatel Konrád ochotně. „Bude pan Moucha muset zboží sám přivézt?“ zněla další otázka redaktora. „Kdepak, my ho odvezeme. Jako jednatel to zařídím. Nejlepší by bylo, kdybychom mohli zboží odvézt ještě dnes,“ navrhl Konrád. Tak se také stalo.Za dvě hodiny byly hrnce pryč

Za hodinu totiž končila další z prezentačních akcí firmy Vertigo Trading v Mladé Boleslavi. Jednatel Konrád zařídil, aby prodejci po jejím skončení zajeli k panu Mouchovi, zboží naložili a odvezli a proti potvrzení ho ujistili, že peníze vzápětí pošlou. Konkrétně se jednalo o 15 990 korun. A to pro více než osmdesátiletého seniora není nijak malá částka. Dva průměrné měsíční důchody!

Je zvláštní, že najednou to šlo. Je zvláštní, že firma bez okolků zorganizovala odvoz zboží, a to ještě v den, kdy se do problému vložil Boleslavský deník. Je zvláštní, že předtím prodejci neoblomně tvrdili, že pan Moucha bude muset hrnce dopravit do Mělníka sám. Šlo přitom o velkou sadu, tedy dvě velké krabice, další dvě zabalené pánve a ještě souprava kuchyňských nožů. Na vysvětlenou se dá konstatovat snad jediné: Deník pomáhá.

27.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 17 054 Kč

Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17054 kč, mzda max. 20320 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: Místo výkonu práce:, Bezděčín č.p. 125, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: tel.: 602 644 332 nebo osobně: Jaselská 65, Mladá Boleslav 8-12 hod., , Zaměstnanecké výhody: ubytování, svozy do zaměstnání.. Pracoviště: Perfect service invest s.r.o.- pracoviště ve firmě faurecia emissions control technologies, mladá boleslav, s.r.o., 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Jan Říha, +420 602 644 332.

Lidské zdroje - Lidské zdroje Manažer lidských zdrojů 45 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti personální vedoucí řídící pracovník v personální oblasti. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ruský jazyk, práce s PC, OFICE, WORD, START PEUGEOTANGENCY, Výhody: aktivní zapojení v automobilovém průmyslu. Pracoviště: Axbergs s.r.o., Čechova, č.p. 667, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: David Horák, +420 777 412 204.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 500 Kč

Lektoři dalšího vzdělávání Lektoři kurzu kamenictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Dukelská č.p. 267/2, Mladá Boleslav III, 293 01 Mladá Boleslav 1, , Prvotní kontakt: e-mail: hr@vzdelavanimetis.eu, , Školení bude probíhat ve firmě zabývající se těžbou a zpracováním žuly. Kurz se zaměří na teorii i praxi. Jde o 15 dnů školení v oblastech broušení, řezání, lámání, štípání kamene a norem v kamenictví., , V případě zájmu pošlete životopis na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Kurz kamenictví".. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště dukelská, mb, Dukelská, č.p. 267, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Robert Kahánek, +420 604 500 052.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 20 000 Kč

Operátoři bezpečnostních služeb Operátor pultu centrální ochrany PCO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: , - monitoring signalizace ze zabezpečovacích systémů připojených na dohledové centrum PCO , - obsluha PC (MS Office a systémy PCO) , - vytváření evidencí PCO, tabulek, statistik, - sledování a obsluha kamerových systémů, - telefonická komunikace s kontaktními osobami zákazníků, PČR, ZS, Hasiči …, - koordinace kontrolních hlídek PCO a případné ostrahy , - 12-ti hodinové směny den/noc. Kratší směny nejsou možné (možnost domluvit kratší úvazek na 8-12 směn/měsíc), , Očekáváme:, - znalost práce na PC (MS Office), - vynikající znalost českého jazyka, - ochota k potřebnému vzdělávání, - komunikační schopnosti, , Benefity: , - zázemí stabilní společnosti s tradicí 25 let, - přístup k moderním technologiím, - dostatek času na zaučení, - práce vhodná pro důchodce s povolenými 12-ti hodinovými směnami v noci, - práce vhodná pro OZP s povolenými 12-ti hodinovými směnami v noci, - práce vhodná pro absolventy, - stravenky, příspěvek na penzijní připojištění, čtvrtletní prémie, mimořádné odměny. Pracoviště: Centr pco, s.r.o., Šmilovského, č.p. 219, 293 01 Mladá Boleslav 1. Informace: Vladimír Milda, +420 326 721 055.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ludvík Berousek ze známé cirkusové rodiny je vyšetřován kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů.
5

Celníci vyšetřují Berouska i Vietnamce z tržnice SAPA. Zabíjeli tygry na maso

Ilustrační foto.

Díky penězům z dotace se obce zazelenají víc a lépe

OBRAZEM: Krásnou louku obsadila národní výstava psů

Mladá Boleslav – Česká národní výstava psů na mladoboleslavské Krásné louce hostila o víkendu stovku plemen čtyřnohých miláčků. 

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Dokázali to. Dva roky po neúspěšném finále mistrovství Evropy se francouzská parta probila k úspěchu. Tým Didiera Deschampse potvrdil v gólově bohatém finále roli papírového favorita a Chorvatsko porazil 4:2. Jejich výhra se však neobešla bez kontroverzí.

Boleslav v generálce remizovala

Gallneukirchen – Generálku na první kolo české nejvyšší soutěže sehráli Mladoboleslavští po cestě z rakouského soustředění ještě na půdě našich jižních sousedů. Soupeřem jim byl účastník druhé německé Bundesligy FC Erzgebirge Aue.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT