Co vás vedlo ke zřízení nekuřácké restaurace?
Sama jsem nekuřák stejně i celá moje rodina, nechtěla jsem pracovat v zakouřeném prostředí.

Myslíte si, že je na Mladoboleslavsku konkurence mezi nekuřáckými restauracemi? Jsou tu vůbec nějaké?
Pokud vím, jsou tu jen dvě - na městském stadionu a na Michalovicích.

Jak dlouho jste se rozhodovala pro její zřízení?
Hned jsem věděla, že pokud budu provozovat restauraci tak jen nekuřáckou.

Nebála jste se, že to bude moc veliký risk? Přeci jenom, kuřáků je stále dost.
Dost lidí mne zrazovalo od mého nápadu, dokonce i můj tatínek, který je odnaučený kuřák a kouření velmi odsuzuje. Ale i za cenu menší návštěvnosti, jsem do toho šla. Znám totiž plno nekuřáků, kteří by si rádi zašli na pivko a na něco dobrého do nezakouřeného prostředí.

Mají podle vás nekuřácké restaurace na Mladoboleslavsku budoucnost?
Myslím, že ano, Krajní Mez je důkazem, že to funguje.

Proč jste například nezřídila kuřáckou restauraci s nekuřáckou místností?
Prostě jsem chtěla jen nekuřáckou restauraci, kuřáci mohou chodit kouřit ven. Kromě toho, udržet kouř pouze v kuřácké části je neřešitelný úkol, jak hosté, tak i obsluha by pendlovali mezi oběmi částmi.

Co si celkově o kouření v restauracích myslíte?
Jsem sice nekuřák, ale na druhou stranu si myslím, že někomu nařizovat, jakou restauraci má mít není to nejlepší řešení. Určitě by mohlo být víc nekuřáckých restaurací, aby si lidé mohli sami vybrat, kam si chtějí jít posedět. Určitě je jednodušší otevřít úplně novou restauraci nekuřáckou než stávající zaběhlou měnit z kuřácké na nekuřáckou. V tomto jsem to měla jednoduché.

Nepotýkáte se s problémem, že zákazníci – kuřáci vyžadují kouření?
Hospoda je otevřena dva a půl roku a jen jednou jsem se setkala s hostem, který mi řekl, že k nám nebude chodit, když si nemůže dát k pivu cigaretu. Naopak mnoho kuřáků, kteří k nám pravidelně chodí, si pochvalují, že toho nevykouří tolik jako v kuřácké restauraci, protože chodí kouřit na zahrádku, a když jdou domů, nejsou cítit kouřem a druhý den je nebolí hlava.

Máte dostatek hostů?
Těžko říct, zda bychom měli více hostů jako kuřácká restaurace a zkoušet to ani nehodlám. Faktem ale je, že spousta lidí přichází právě proto, že jsme nekuřácká restaurace.