Několik měsíců trápila utržená krajnice v Mělnické ulici v Bělé pod Bezdězem motoristy tudy projíždějící. Provoz kvůli havarijnímu stavu části silnice musel být v nejhorším místě sveden do jednoho jízdního pruhu.

Jde o část ulice v úseku na vjezdu do města ve směru od Plužné, a to v kopci před hřištěm. V pondělí se zde ovšem stav komunikace dramaticky zhoršil.

Jak uvedl starosta města pod Bezdězem Jaroslav Verner, stav silnice posoudil statik. Na základě jeho vyjádření došlo k úplnému uzavření silnice.

V tuto chvíli tak místem neprojedou žádná vozidla a z bezpečnostních důvodů je do prostoru poničené silnice zakázán i vstup všem chodcům.

Jak ale svědčí uválená tráva kolem dopravních značek, zakazující vjezd do nebezpečného místa, někteří řidiči si tudy cestu stále krátí. Je to přitom obrovský hazard se životem!

Oprava komunikace, která je v majetku Středočeského kraje, se přitom hned tak neodehraje. Jak už dříve uvedla k opravě celé Mělnické ulice tisková mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková, pracovat by se zde mohlo začít buď koncem tohoto, nebo začátkem příštího roku. Do té doby ale musí motoristé počítat s objízdnou trasou.